• دوشنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 947-1980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز به‌كار جشنواره بيست و ششم تئاتر فجر فارس/
سالن نمايشي استاد سپاسدار در شيراز افتتاح شد

بيست و ششمين دوره از ادوار جشنواره تئاتر فجر در شيراز آغاز به‌كار كرد و طي آن 12 نمايش كه به مرحله مسابقه رسيده‌اند بر روي صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، مديركل ارشاد و فرهنگ اسلامي فارس صبح دوشنبه 6 مهرماه در آيين آغاز به كار بيست و ششمين دوره جشنواره تئاتر فجر استان، بيان كرد: تماشاخانه‌هاي گوناگون در سراسر استان با همكاري هنرمندان حوزه نمايش احداث خواهد شد.

بهزاد مريدي با اشاره به افتتاح سالن نمايشي استاد سپاسدار در شيراز، افزود: اين تماشاخانه با همت شبانه‌روزي و اهتمام مهندس جوانفكر در طول مدت 21 روز آماده شده و روزي دو ساعت كار نمايشي در آن انجام خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: بنا است كه شهرداران و اعضاي شوراهاي شهر استان كمك كنند تا به زودي شاهد احداث تماشاخانه در همه شهرستان‌ها باشيم.

مديركل ارشاد و فرهنگ اسلامي فارس همچنين از آغاز ساخت تماشاخانه بابا ملك تا پايان مهرماه امسال در شيراز خبر داد و گفت: در اين راستا مجموعه ابوريحان نيز با چهار پلاتو به سالن تئاتر تبديل مي‌شود.

مريدي با ابراز اميدواري كرد: جشنواره ببن‌المللي تئاتر فجر در مجموعه تئاتر شهر شيراز در بهمن ماه امسال برگزار شود.

وي با بيان اينكه تلاش خواهيم كرد كه تماشاخانه ديگري به مجموعه تماشاخانه‌هاي شيراز در حد فاصل شهرك گلستان اضافه شود، گفت: تماشاخانه استاد هودي نيز دوباره رنگ‌آميزي مي‌شود و با دو پلاتو «يك و دو» به عنوان سالن تمرين آماده خواهد شد.

مديركل ارشاد و فرهنگ اسلامي فارس به هنرمندان حوزه نمايش اطمينان داد اگر گروه‌هاي مختلف نمايشي از ما درخواست سالن براي تمرين‌هاي خود كنند به هيچ عنوان دريغ نخواهيم كرد؛ چرا كه معتقديم بايد از جشنواره‌زدگي پرهيز و براي مردم كار كنيم.

مريدي همچنين از بزرگان هنر نمايش فارس درخوست كرد كه كارگاه‌هايي براي دوستداران هنر نمايشي برگزار كنند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، در آيين افتتاحيه جشنواره تئاتر فجر فارس، سالن نمايشي استاد سپاسدار در شيراز نيز افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: