• دوشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 954-1674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رازقی:

لازمه خروج از رکود مشارکت تمام حاکمیت و بخش خصوصی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، لازمه خروج کشور از رکود را مشارکت تمام حاکمیت و همراهی بخش خصوصی است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، جمال رازقی شامگاه شنبه 13 تیر در نشست صنعتگران و مدیران اجرایی استان فارس که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید 2 قدم بسیار بزرگ برداشت، یکی برجام و دیگری کنترل تورم بوده است.

وی با بیان اینکه رکود از سال 83 بر کشور حاکم شد، گفت: در سال 83 تعداد کارگاه‌های دارای 10 نفر نیرو کار فعال، 16 هزار و 500 واحد بود و سال 92 این تعداد به 14 هزار واحد تقلیل یافت اما چون قیمت نفت بالا بود، کشور را دوپینگ می کرد.

رازقی با تصریح اینکه خروج از رکود یکی از مهمترین اهداف است، خاطرنشان کرد: بحران آب و بحران ورشکستگی سازمان‌های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی، به دلیل سوء مدیریت‌های گذشته، 2 مشکل اصلی کشور است.

وی اضافه کرد: شاید بتوان به‌گونه‌ای 14 تحصیلکرده بیکار را سرگرم کرد اما نمی‌توان بازنشستگانی که 30 سال بیمه پرداخت کرده‌اند را نادیده گرفت. این موضوع مشکلات عدیده‌ای را به دنبال دارد.

رازقی با تاکید براینکه خروج از رکود یک مشکل بزرگ بر سر راه رونق اقتصادی کشور به‌شمار می‌رود،‌ لازمه حل این مشکل را همراهی همه حاکمیت و بخش خصوصی و درکی درست و عمیق از مشکلات اقتصادی و یافتن راهکارهای قابل اجرا، دانست.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران نه دولتی و نه سرمایه‌داری، نیست، گفت: اقتصاد ایران را شاید بتوان سرمایه‌داری دولتی نامید.

این فعال اقتصادی، با اشاره به نبود سیاست‌گذاری‌های منسجم از سوی دولت و مجلس، گفت: امروز اتاق بازرگانی برای همکاری در حل مشکلات اقتصادی اعلام آمادگی کرده و فارغ از هر تفکر جناحی و سیاسی، دست یاری به سوی تمام افراد تاثیرگذار دراز می‌کند.

رازقی تاکید کرد که توسعه اقتصادی بدون مشارکت و همراهی هر دو بخش دولتی و خصوصی حاصل نمی‌شود، گفت: اگر فکر می‌کنیم با تزریق 16 هزار میلیارد پول، اقتصاد را می‌توان نجات داد، باید بدانیم این تنها یک مسکن است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز خواستار توجه بیشتر و جدی‌تر به شورای گفت و گوی استان شد و گفت: وظیفه اتاق بازرگانی ارائه مشورت و تولید محتوا و مطلب برای حل مشکلات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: