• جمعه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 955-273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه فارس:

حقوق ائمه جمعه كشور حداكثر 300 هزار تومان است

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان فارس، بالاترين ميزان حقوق ائمه جمعه در كشور را 300 هزار تومان عنوان كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام حسين ملك‌مكان، به‌عنوان سخنران قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه اول مرداد شيراز، گفت: ائمه جمعه در واقع حقوق دريافت نمي‌كنند بلكه شهريه‌اي بين 200 تا 300 هزار تومان را به شكل ماهيانه دريافت مي‌كنند.

وي با تصريح اينكه برخي از ائمه جمعه در كشور، همين مبلغ را هم دريافت نكرده و از امكاناتي كه قانونا در اختيار آنان است هم بهره‌اي نمي‌برند، گفت: مرحوم حجت‌الاسلام هاشمي، امام جمعه خاوران كه عنوان مسن‌ترين امام جمعه كشور را داشت و روز گذشته به خاك سپرده شد،‌ بيش از سه دهه امامت جمعه را عهده‌دار بود و در اين مدت نه‌تنها از امكانات در اختيار امام جمعه استفاده نكرد بلكه دارائي‌هاي شخصي‌اش را هم در مسير ترويج اسلام و نظام اسلامي هزينه كرد.

ملك‌مكان با تاكيد براينكه مردم بايد هرچه بيشتر با شيوه زندگي روحانيت در ايران آشنا شوند، خاطرنشان كرد: ائمه جمعه الگويي براي تمام مديران در بهره‌بردن از امكانات بيت‌المال و دريافت حقوق محسوب مي‌شوند.

او همچنين با اشاره به برپايي 75 نماز جمعه شيعيان در اقصي‌نقاط استان فارس، لزوم و اهميت نماز جمعه و شركت در نماز جمعه را يادآور شد.

ملك‌مكان تصريح كرد: مردم بايد مسئولان نظام اسلامي را در صف نماز جمعه ببينند. مگر مي‌شود كه مسئولي نان نظام اسلامي را بخورد اما در نماز جمعه شركت نكند.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان فارس همچنين از مسئولان استان درخواست كرد براي تكميل مصلاهاي نماز در نقاط مختلف فارس، اين شورا را حمايت كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: