• چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 956-3473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آيت‌الله ايماني مطرح كرد:

مقابله ناشيانه با فضاي مجازي نفعي ندارد

نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز معتقد است كه فضاي مجازي نيز همانند ساير مسائل موجود در زندگي انسان، سود و ضرر را با هم دارد و بهره‌ نبردن مناسب از اين فضا و مقابله ناشيانه با آن، نفعي به‌دنبال نخواهد داشت.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني چهارشنبه 24 شهريور در جلسه شوراي اداري استان فارس با بيان اينكه نبايد فراموش كنيم هرجا در زندگي بشر نفعي بوده، ضرر هم وجود داشته و دارد، به رشد شتابان فضاي مجازي و قرار گرفتن در عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات اشاره و بر ضرورت توجه و دقت در بهره بردن مناسب از ظرفيت‌هاي اين امكان و ممانعت از وارد شدن آسيب‌هاي آن، تاكيد كرد.

آيت‌الله ايماني با تصريح اينكه فقدان بهره‌برداري مناسب از ابزارهاي ارتباطي و شبكه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي يا مقابله ناشيانه با آن، جز زيان براي فرد و جامعه، چيزي به‌دنبال ندارد، گفت: واقعیت این است که مقابله با یکسری از مسائل در جامعه یعنی ایستادن در مقابل یک سیل ویرانگر که جز نابودی فرد مقابله کننده، نتیجه دیگری ندارد.

امام جمعه شیراز با تاکید بر این موضوع که در این عرصه از ابتدا باید به فکر می‌افتادیم و بدی‌ها را شناسایی و قیچی می‌کردیم و از خوبی‌های آن بهره می‌بردیم، یادآور شد: گویا در مقابل فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فراموش کرده‌ایم که این موضوع هم مانند یکی از پدیده‌های زندگی بشری است. در زندگی بشر از آغاز تا پایان هرجا نفعی بوده، ضرری هم وجود داشته و دارد.

آيت‌الله ايماني اضافه کرد: بشر در طول تاریخ ضرر و زیان را رعایت کرده و از خیر و خوبی‌هاي زندگي و فراز و نشيب‌هاي آن بهره برده است؛ شبکه‌های مجازی نیز اینگونه‌اند و امروز دولت اگر می‌خواهد به معنای واقعی سریع، چابک و فعال باشد، خواه ناخواه باید از این ابزار به بهترین شکل ممکن براي حل مشکلات مردم استفاده کند.

وی حفظ حیثیت افراد و کرامت انسانی را از مهمترین رسالت‌های قوه قضائیه برشمرد و گفت: انسان‌ها باید مورد تکریم قرار گیرند تا زمانی که جرم آنها ثابت شود و قبل از اثبات جرم، کرامت انسانی اقتضا می‌کند که شخصیت افراد در جامعه حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: در فضای مجازی و عرصه مطبوعات شاهدیم که گاهی حیثیت افراد رعایت نمی‌شود و برای اینکه خبر داغ و دست اول در خبرگزاری‌ها منتشر شود، آنچنان فضاسازی انجام می‌شود که قوه قضاییه را در حالت انفعال قرار دهند و این کار خطرناکی است و با اینگونه قلم‌ها باید برخورد شود.

آيت‌الله ایمانی با تاکید بر اینکه ما مجاز نیبستیم قبل از اثبات جرم، چه در فضاي مجازي چه در فضاي حقيقي علیه افراد موضع بگیریم، گفت: با توجه به فرهیختگی و سطح فکر و اندیشه مردم استان فارس و همگامی مسئولان آن، اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی از اين استان آغاز شده و انتطار داریم که مسئولان و مردم فرهنگ‌پرور این استان در این عرصه هم گام‌های جدی بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: