• جمعه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 959-1473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شيراز:

تفكر بسيجي بايد توسط نخبگان گسترش يابد

امام جمعه شيراز با تاكيد بر لزوم ارزيابي آثار وجودي بسيج، ضرورت ترويج و گسترش تفكر ناب بسيجي از سوي انديشمندان و نخبگان جامعه را يادآور شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌هاي نماز جمعه شيراز بسيج را به‌عنوان يكي از بركات انقلاب اسلامي و برگرفته از انديشه ناب حضرت امام(ره) دانست كه امروز به يك مجموعه‌اي گسترده تبديل شده و آثار مثبت فراواني برجاي گذاشته و علاوه بر درون مرز، به خارج از مرزهاي ايران اسلامي نيز توسعه يافته است.

نماينده ولي فقيه در استان فارس گفت: تفکر بسیجی حامی ارزش‌ها، خوبی‌ها و سنت‌های پسندیده در جامعه بوده و همواره از اصالت و ارزش‌هاي انقلاب دفاع كرده است.

او با بيان اينكه دشمن نه‌تنها نفوذ فردي، كه نفوذ جرياني را با هدف حاكم كردن فرهنگ و تفكري خاص در ايران دنبال مي‌كند، تصريح كرد: بسيج تنها مجموعه‌اي به‌شمار مي‌رود كه قادر به ممانعت از نفوذ جرياني دشمن است.

ايماني با ابراز تاسف از اينكه برخي آگاهانه يا ناآگاهانه، در مسير تضعيف بسيج عمل كرده و آب به آسياب دشمن مي‌ريزند، گفت: چنين اقدامات و رفتارهايي فضاي نفوذ جرياني دشمن را فراهم مي‌كند.

نماينده ولي فقيه در فارس همچنين با اشاره به تصويب تحريم ده‌ساله ايران از سوي آمريكا، آن را موضوعي بسيار با اهميت ارزيابي و با اشاره به مواضع حكيمانه مقام معظم رهبري در اين خصوص، گفت: رهبري تكليف ديپلمات‌هاي ما را در اين بحث مشخص كرده‌اند که اگر قانون تحریم 10 ساله که از قبل بوده و در برجام باید لغو می‌شده، دوباره تصویب شد به معنای مخالفت با برجام و نقض برجام است و ایران تعهدی در مقابل برجام نباید داشته باشد.

امام جمعه شیراز همچنين به حضور حماسي عاشقان اهل‌بيت(ع) در اربعين حسيني اشاره و آن را اقدامي با شكوه و تاثيرگذار توصيف و با يادآوري سكوت رسانه‌هاي وابسته به دلارهاي نفتي در قبال اين رويداد بزرگ از تمام دست‌اندركاران و همراهان اين همايش عظيم،‌ قدرداني كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: