• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-5180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس عنوان کرد

اجرای 85 پروژه توسط ستاد عتبات فارس در عراق/
طرح ترفیع گنبد امام حسین(ع) اجرا می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: از ابتدای تشکیل این ستاد تا کنون 85 پروژه بهسازی، نوسازی و بازسازی توسط این ستاد در عراق اجرا شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسکندر قاسمی دوشنبه 29 خرداد در جمع خبرنگاران و با یادآوری اینکه از سال 80 ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران با هدف بازسازی حرم‌های مطهر ائمه وارد کشور عراق شد، گفت: از ابتدا تاکنون مردم عاشق و خداجوی ایران این ستاد را در انجام ماموریت‌های محوله یاری کرده‌اند.

او گفت: انبوه زائرین باعث شده که به فکر طرح توسعه حرمین باشیم و به همین دلیل صحن 220 هزار مربعی حضرت زهرا (سلام الله علیها) را در جوار حرم مطهر امیرالمومنین (علیه السلام) در دست احداث داریم که فازهای اول و دوم آن به اتمام رسیده است.

قاسمی با یادآوری این مطلب که 110 هزار متر مربع این صحن که شامل بخش اداری، موزه، کتابخانه و سرویس های بهداشتی است تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: 85 پروژه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس در عراق انجام شده است .

وی از اجرای طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) خبر داد و افزود: این پروژه تحت عنوان صحن عقیله بنی هاشم (سلام الله علیها) طی 6 سال ساخته می شود .

قاسمی با اشاره به اجرایی شدن طرح ترفیع گنبد حرم مطهر حضرت اباعبدالله (علیه السلام)، گفت: همزمان با این طرح و با استفاده از ظرفیت مهندسان استان فارس طرح باریک و مقاوم سازی ستون های اطرف مضجع مطهر امام حسین (علیه السلام) در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات  که گنبد هفت و نیم متر مرتفع تر می شود و فاصله ستون ها تا ضریح که اکنون یک و نیم متر است به چهار متر افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه فارس استان معین برای شهر سامرا و توسعه حرمین امامین عسکریین (علیهما السلام)، اضافه کرد: توسعه حرم را به شعاع 300 متری خواهیم داشت که به محض مهیا شدن فضای کار، به طور حتم مردم برای توسعه حرمین مطهر پیشقدم خواهند شد .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با یادآوری این مطلب که در کاظمین 2 صحن صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و امام رضا (علیه السلام) احداث خواهد شد، گفت: کار ساخت نیم ضریح خیمه‌گاه امام سجاد(علیه السلام) امسال تمام می‌َود و اکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

وی با اشاره به اینکه 6 پنجره برای حرمین کاظمین ساخته شده است که 95 درصد پیشرفت فیزکی دارد، اضافه کرد: نذورات مردمی بر اساس نیت نذرکننده خرج می شود، حساب مالی ما کاملا شفاف است و هر کس می تواند آن را رصد کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: