• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شركت توزيع نيروي برق شيراز:

طرح ساماندهي برق‌هاي غيرمجاز شهرستان شيراز اجرا مي‌شود

معاون خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت: طرح ساماندهي برق‌هاي غيرمجاز در شهرستان شيراز آغاز شده و به شكل منسجم و مستمر ادامه خواهد داشت .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسين صالحي دوشنبه 29 خرداد در جمع دهياران ۴۲ روستاي بخش مركزي شهرستان شيراز، افزود: اجرايي شدن طرح ساماندهي برق‌هاي غيرمجاز با توجه به زياني كه از اين محل به بيت‌المال وارد شده و مي‌شود، بدون توقف و اغماض با جديت ادامه خواهد داشت.

او برخورد شركت توزيع برق شيراز با متخلفان را منطبق بر قانون دانست و گفت: استفاده غيرمجاز از برق به‌عنوان يك سرمايه‌ملي، با اجازه شركت توزيع برق انجام نشده است كه امروز براي برخورد با استفاده كنندگان، نيازي به اطلاع‌رساني و كسب اجازه باشد.

صالحي در عين‌حال تاكيد كرد: علي‌رغم وجود قوانين مشخص در اين زمينه و در راستاي كمك به افراد، راهكارهايي انديشيده شده كه اميدواريم با همكاري دهياران، ضمن اطلاع‌رساني مطلوب، اجرايي شود.

معاون شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت: سالانه در محدوده جغرافيايي تحت پوشش توزيع برق شيراز بالغ بر يك ميليارد كيلووات ساعت انرژي برق هدر مي‌رود كه ۹۰ درصد آن به دليل برق‌هاي غيرمجاز است.

او با بيان اينكه در شهرستان شيراز شاهد وضعيت ناب ساماني در استفاده غيرمجاز از برق هستيم، گفت: كسانيكه از برق غيرمجاز استفاده مي‌كنند، دغدغه پرداخت پول را ندارند لذا به شكل مداوم و شبانه روزي، استفاده حداكثري از برق را انجام مي‌دهند.

صالحي با تاكيد براينكه استفاده غيرقانوني و غيرمجاز از برق، به لحاظ قانون، شرع و اخلاق، تخلف است، گفت: امروز در كشور بالغ بر ۵ هزار مگاوات انرژي برق كم داريم و اگر مديريت مناسب نبود، اعمال خاموشي‌ها خصوصا در زمان اوج بار يعني تابستان، انجام مي‌شد.

او با تصريح اينكه شركت توانير در سطح كلان و شركت‌هاي توزيع نيروي برق در كشور، با اجراي برنامه‌هاي مديريت مصرف، موفق به تامين انرژي مورد نياز شهروندان شده‌اند، گفت: متاسفانه برخي از شهروندان حاضر هستند براي خريد لوازم منزل حتي لوازم لوكس هزينه‌هاي سنگيني را متحمل شوند اما حاضر به خريد اشتراك برق نيستند.

صالحي استفاده غيرمجاز از برق را دزدي دانست و تاكيد كرد: شركت توزيع برق شيراز ضمن جمع‌آوري برق‌هاي غيرمجاز، نسبت به اخذ وجه برق مصرف شده به قيمت هر كيلووات ساعت ۲۸۰ تا ۳۰۰ تومان اقدام خواهد كرد؛ حال آنكه هزينه برق مصرفي در اشتراك خانگي هر كيلووات ساعت ۶۰ تومان است.

وی اضافه کرد: در صورت تاخير در تبديل برق غير مجاز به مجاز سالانه مبلغي بین ۲ تا ۴ میليون تومان هزينه برق مصرفي غير مجاز به متقاضي تحميل مي‌شود.

او از پيش‌بيني تسهيلاتي براي تبديل برق‌هاي غيرمجاز به مجاز و خريد اشتراك خبر داد و از دهياران درخواست كرد كه با اطلاع‌رساني مناسب در راستاي اجراي سريع‌تر و گسترده‌تر طرح ساماندهي برق‌هاي غيرمجاز همراهي كنند.

معاون توزیع برق شیراز گفت: متاسفانه با توجه به گسترش روستاهاي اطراف شهرستان شيراز خصوصا در بخش مركزي، شاهد افزايش تعداد استفاده كنندگان از برق‌هاي غيرمجاز هستيم و در اين خصوص دهياران بايد چاره‌انديشي مناسبي داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: