• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-4073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جلسه بررسی مسائل و مشکلات محلات حاشیه‌ای شیراز/
افشاني: وجود محله‌هاي فقيرنشين زيبنده كشور نيست

جلسه‌اي با حضور نماينده ولي فقيه در فارس، استاندار فارس و مديران ارشد فارس، با هدف بررسي مسائل و مشكلات محله‌هاي حاشيه‌اي كلانشهر شيراز برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، به‌دنبال حضور نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز در محله‌هاي كمتربرخوردار و فقيرنشين و حاشيه‌اي شيراز، ظهر دوشنبه 29 خرداد جلسه‌اي با حضور آيت‌الله ايماني، افشاني و جمعي از مديران ارشد استان فارس در استانداري برگزار شد.

استاندار فارس در اين جلسه ضمن تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی تمام اداره‌ها و سازمان‌ها برای بررسی مسائل و مشکلات مناطق حاشیه‌ای و فقیرنشین کلانشهر شیراز، گفت: برای رفع این مشکلات نیازی به کارگروه و تشکیلات جدید نیست.

سيد محمدعلي افشاني افزود: هرچه تعداد کمیته‌ها و کارگروه‌ها و تشکیلات جدید کمتر باشد، تصمیم گیری‌ها و نتیجه گیری‌ها نیز سریع تر انجام خواهد شد .

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و مجموعه ها باید برای رفع مشکلات و زدودن غبار فقر از چهره این محلات کمک کنند چرا که زیبنده نیست در یک کشور اسلامی که از منابع نفت، نیروی انسانی توانمند و گذشته تاریخی برخوردار است مردم در فقر زندگی کنند .

استاندار فارس تصریح کرد: باید در گام نخست به جای دادن وعده کمک به مردم و تلاش در جهت قرار گرفتن آنها در زیر پوشش کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی، آنها را تشویق به کار و تلاش کنیم تا مردم خودشان صاحب کار، ثروت و درآمد شوند .

افشانی، ضمن تاکید بر لزوم توزیع مناسب دانش آموز و معلم در فضاهای آموزشی موجود افزود: امروز برخی مدارس قدیمی در گران ترین و عین حال پرترافیک ترین نقاط شهر شیراز قرار دارند که با پول یکی از آنها می‌توان مدارسي در چند خیابان آن طرف‌تر ساخت؛ باید بکوشیم تا بحث توزیع عادلانه امکانات آموزشی در تمام مناطق شهر امسال به نتیجه برسد .

استاندار فارس، در خصوص اقدامات انجام شده برای خدمات رسانی به مناطق محروم نیز گفت: به دنبال تقسیم کاری که در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای رسیدگی به مشکلات محلات حاشیه‌ای انجام شد به این نتیجه رسیدیم که رفع این مشکلات بدون مشارکت مردم ممکن نیست و به همین دلیل محله محوری را در دستور کار قرار دادیم .

افشانی افزود: البته طی حدود یک سال گذشته اقداماتی هم در محلات مختلف شهر مانند محله سنگ سیاه براي رفع کاستی‌ها و ارائه خدمات با مشارکت نهادهای اجتماعی انجام شده و چنانچه امروز به این محله (سنگ سیاه) برویم و آنرا با یک سال گذشته مقایسه کنیم می بینیم که تغییراتی روی داده است .

استاندار فارس تصریح کرد: ما باید زندگی و امکانات آموزشی، بهداشتی، ورزشی و زیربنایی را به این محلات ببریم و مردم را در انجام امور و فعالیت ها دخالت دهیم .

وی ادامه داد: هنوز در محلات جا برای کار کردن بسیار زیاد است و تا این محلات به یک کانون زندگی سالم برسد راه زیادی باید طی شود و اگر این کار با جدیت دنبال نشود در آینده با حجم مشکلاتی به مراتب بیش از امروز مواجه خواهیم بود .

افشانی، با اشاره به واگذاری هر یک از محلات شهر شیراز به یک دستگاه و مجموعه در بحث مبارزه با مواد مخدر افزود: اگر خدمات و امکانات به این محلات ارائه نشود فساد در آنجا روز به روز بیشتر خواهد شد .

وی افزود: وضعیت معابر و خیابان های این محلات نیز باید اصلاح شود چرا که در صورت بروز مشکلات و وقوع حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله در امر امدادرسانی و کمک رسانی با مشکل مواجیه خواهیم شد .

افشانی گفت: استانداری فارس با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به محلات حاشیه شهرها، در این زمینه با جدیت واردعمل شده است .

استاندار فارس از تمام اداره‌ها و سازمان‌ها خواست طي 2 هفته آينده گزارشي در مورد اقدامات انجام شده در محله‌ها و اقداماتي كه بايد انجام شود، ارائه دهنده و گفت: برای ریشه کنی برخی جرائم نظير توزيع مواد مخدر در برخي محله‌ها باید مجازات ها و کیفرها متناسب با جرم روی داده تعریف شود و هزینه ارتکاب جرم افزایش یابد تا افراد فکر تخلف به ذهن خود راه ندهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: