• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-6414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مصالحه 76 درصدي پرونده‌هاي ارجاع شده به مراكز مشاوره و مددكاري پليس فارس

معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي استان گفت: طي سه ماهه اول امسال، 76 درصد از پرونده‌هاي ارجاع داده شده به دواير مشاوره و مددكاري كلانتري‌هاي استان منجر به مصالحه شده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از سايت پليس فارس سرهنگ ناصر كشاورز در كارگاه آموزشي ويژه مشاوران و مددكاران اجتماعي كلانتري‌هاي استان فارس، بيان كرد: پيچيدگي‌ها، شرايط و تحولات پر شتاب دنياي امروز باعث شده است كه پليس با نگرش به پيشگيري از بروز ناهنجاري‌هاي اجتماعي و برخورد اصولي با بحران‌هاي فردي و خانوادگي، گامي مؤثر در جهت تأمين امنيت اجتماعي و رسيدن به يك جامعه سالم بردارد .

وي ادامه داد: در اين راستا يكي از راه‌هاي توسعه امنيت رواني در هر جامعه‌اي افزايش خدمات مشاوره و مددكاري به عنوان يك علم است تا با راهنمايي و مشاوره علمي راهنمايي و هدايت افراد درجامعه آغاز شود .

معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي استان فارس گفت: مهمترين نقش مراكز مشاوره نظارت اجتماعي و رواني است كه نتايج آن به امنيت ملي منتهي مي‌شود .

كشاورز افزود: تأمين امنيت رواني براي اقشار مختلف مردم يكي از ضروريات است كه مشاور و مددكار اجتماعي در اين ميان به عنوان يك كنشگر اجتماعي وارد عمل شده و فضاي كلانتري ها را از حالت آشوب به فضاي گفتمان تبديل مي كند .

وي گفت: با همت سردار گودرزي فرمانده انتظامي استان فارس، دواير مشاوره و مددكاري در كلانتري هاي استان با فضايي آرام بخش و بسيار مناسبتر از قبل با تمامي تجهيزات و امكانات در راستاي ارائه خدمات مشاوره و مددكاري آماده خدمت رساني هستند .

استفاده از آموزش هاي هدفمند و مداخلات روانشناختي؛ بهترين راه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس گفت: بهترين راه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي علاوه بر فراهم كردن مطلوب و بهنجار عوامل فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي، استفاده از آموزش هاي هدفمند و مداخلات روانشناختي توسط مشاوران و مددكاران اجتماعي است .

سرهنگ كاووس محمدي تصريح كرد: تقويت مهارت هاي زندگي باعث مي شود افراد اجتماع در مقابل عوامل خطر و آسيب هاي اجتماعي بيمه شوند .

وي افزود: مشاوران نيروي انتظامي نيز مي توانند با آموزش دادن اين مهارت ها نقشي كليدي در مديريت آسيب هاي اجتماعي از طريق تعامل با سازمان هاي مربوطه ايفاء كنند .

معاون اجتماعي پليس فارس گفت: خدمات مشاوره مطلوب در گرو تخصص و به روز رساني اطلاعات و دانش تخصصي اين علم است و مشاور متخصص مي‌تواند به كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در جامعه كمك كند تا منجر به ايجاد امنيت شود .

محمدي اهداف تشكيل اين كارگاه آموزشي را ارتقاء سطح علمي كارشناسان مشاوره و مددكاري فرماندهي انتظامي استان با مشاركت دانشگاه و شازمان نظام روانشناسي، توانمندي كارشناسان مراكز مشاوره در ارائه خدمات مشاوره اي و مصالحه پرونده هاي قضايي، پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي با رويكرد پيشگيري اجتماعي از جرم و ايجاد امنيت اجتماعي در جامعه با مشاركت عمومي عنوان كرد .

در اين كارگاه آموزشي كه با موضوع "درمان مبتني بر تعهد و پذيرش" و با حضور دكتر فيلي رئيس سازمان نظام روانشناسي استان فارس و استاد دانشگاه سركار خانم دكتر هنر پروران برگزار شد، به تعدادي از مشاوران و مددكاران برتر لوح تقدير و جوايزي به رسم يادبود اهداء شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: