• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-3773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

حجاج سفیران ملت ایران هستند/ وحدت مهم ترین پیام حج است

استاندار فارس با بیان این که کسی که به حج می رود سفیر و نماینده ملت ایران است، گفت: حجاج کشورهای دیگر بدون این که ملت ما را دیده باشند از روی رفتار حجاج، در مورد ایران قضاوت خواهد کرد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، سيد محمدعلي افشاني در ديدار مديران كاروان‌هاي حج استان فارس، گفت:‌ حق اين است كه فارس در زمينه اعزام حجاج، نمونه باشد؛ زيرا اين استان به لحاظ تاريخي، مذهبي و فرهنگي، يكي از مهم ترين پايه هاي تمدني كشور و دنيا است .

وي با بيان اين كه مردم استان فارس از ديرباز با نوع زيست شان به كل عالم پيام همدلي، همراهي، هماهنگي و رعايت حقوق انسان ها را به كل عالم فرستاده اند، افزود: هم در زمان حاكميت هخامنشيان كه فارس پايتخت امپراتوري عظيم ايران بود و همچنين در دوران اسلامي و بخصوص با وجود حضرت احمد بن موسي(ع) و شعراي نامدار و بزرگي مانند حافظ و سعدي، در خصوص هم درد بودن و همراه بودن با مردم تاكيد فراوان داشته اند و طبيعي است كه نوع رفتار و منش مديران كاروان ها و مديريت حج فارس بايد زبانزد باشند .

افشاني با اشاره به اين كه با شرايط موجود انتظار نمي رود نوع برخورد پليس عربستان مناسب باشد، تاكيد كرد: بايد هرچه بيشتر نيروها را آموزش دهيم كه با مدارا رفتار كنند و شان يك شيعه و يك ايراني را در آنجا حفظ كنند .

وي ادامه داد: اگر رفتار تحقيرآميزي با حجاج ايراني صورت گيرد، موجب تحقير ايران و شيعه است؛ بنابراين بايد خيلي با عزت و احترام برخورد شود و به اين منظور بايد به طور جدي حجاج را آموزش دهيد و هميشه كنار آن ها باشيد .

استاندار فارس با بيان اين كه حج آهنگ رفتن است كه نهايتا وحدتي از آن حاصل مي شود، گفت: در حج لباس ها، همه يكرنگ است؛ مقام، منصب، نژاد، دانش، علم و ثروت باعث تفاوت نيست و همه در صفي واحد قرار دارند .

افشاني با اشاره به اين كه مهم ترين پيام حج، رفتن و به وحدت رسيدن است، تصريح كرد: حج عين توحيد است و اين توحيد عين يكي شدن و خدا را واحد ديدن و جز خدا كسي را نديدن است .

استان فارس خاطرنشان كرد: حج بزرگ ترين كنگره مسلمانان و از واجبات است، بنابراين بايد بيشتر به فلسفه اش دقت كنيم نه ظواهرش؛ فلسفه اصلي حج را بايد براي حجاج تبيين كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: