• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-2573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ي موقت شيراز:

شوراي پنجم نواقص قانوني گذشته را اصلاح كند

امام جمعه‌ي موقت شيراز با بيان اينكه در مديريت مسئولان شيراز و قوانين موجود شهرداري نواقصي وجود داشته و دارد، از شوراي پنجم و شهردار جديد اين شهر خواست كه اين نواقص را اصلاح كرده و برطرف و از مشكلات مردم كم كنند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، حجت‌الاسلام سيد ابوفاضل رضوي اردكاني، در خطبه‌هاي نماز جمعه 19 آبان شيراز، با اين تاكيد كه پول‌هاي ناروايي با عنوان عوارض از مردم دريافت مي‌شود، گفت: آنچه به‌عنوان عوارض از مردم گرفته مي‌شود در واقع پول زور است؛ نه اينكه عوارض گرفته نشود اما بايد مردم توان پرداخت آن را داشته باشند.

او با قدرداني از شهردار سابق و شوراي چهارم شيراز، تاكيد كرد كه بسياري از شهروندان توان پرداخت عوارض و ماليات‌هاي تعيين شده را ندارند و به همين دليل با مشكلاتي روبرو مي‌شوند.

امام جمعه‌ي موقت شيراز با بيان اينكه شهرداري بايد دست از سركيسه كردن مردم برداشته و مانند بانك‌ها حرام خواري نكند، گفت: آيا پولي كه شهرداري بابت قطع درخت از شهروندان مي‌گيرد صرف كاشت درخت مي‌كند؟ چرا نبايد شهرداري هزينه زمين‌هايي كه از مردم گرفته است را پرداخت نمي‌كند؟

رضوي‌اردكاني از شوراي پنجم شهر شيراز خواست كه به‌جاي پرداختن به مسائل حاشيه‌اي و دعواهاي سياسي، به مسائلي كه گريبانگير شهر و مردم است بپردازند و گفت: تمام پول‌هايي كه به ناحق و به اسم عوارض و ماليات از مردم دريافت شده بايد به مردم بازگردانده شود.

امام‌ جمعه‌ي موقت شيراز همچنين با انتقاد از بانك‌هايي كه ضمن ناديده گرفن قانون سود بانكي را كاهش نداده‌اند، گفت: امروز مراكز توليدي كه عامل اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي محسوب مي‌شوند به دليل نيازهاي مالي تعطيل مي‌شوند و بانك‌ها هم از آنها حمايت نمي‌كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: