• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شیراز:

امروز انقلاب اسلامی نیازمند مقاومت و ایستادگی است

امام جمعه شیراز گفت: امروز انقلاب اسلامی احتیاج به مقاومت و ایستادگی دارد؛ در سال 57 مردم مقابل دست‌نشانده آمریکا و ژنرال هایزر و امروز در مقابل آمریکا ایستاده و مقاومت می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: آمریکا در برابر ایران به شکل مداوم توطئه می‌چیند و برای ملت گرفتاری پشت گرفتاری ایجاد می‌کند.

امام جمعه‌ی شیراز با تاکید براینکه آن تظاهر و نشانه‌هایی که باید در خیابان‌ها و مراکز جمعیتی و مساجد به مناسبت دهه فجر و ایام بهمن ماه دیده شود، در شیراز نیست، گفت: ممکن است کسی بگوید منتظر 12 بهمن هستیم و مراسم را از این روز که زمان ورود امام بوده، شروع می‌کنیم؛ اما تمام این ایام، ایام ایستادگی و مقاومت در مقابل دستگاه ظلم و جور و ستم بوده است.

او با اشاره به رویدادهایی که در شهرهای مختلف ایران در ایام بهمن‌ماه 57 حادث شد و خون‌هایی که در راه پیروزی انقلاب اسلامی نثار شد، لزوم تجلی یادمان‌های پیروزی انقلاب در ماه بهمن را یادآور شد.

آیت‌الله ایمانی با تاکید براینکه رویدادهای بهمن 57 یادآوری مسائلی است که روزگاری مردم ایران به آنها گرفتار بود و در برابر آن مقاومت کرد تا انقلاب به امروز رسید، خاطرنشان کرد: امروز هم انقلاب احتیاج به مقاومت و ایستادگی دارد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه آمریکا همچنان به توطئه‌های خود در برابر مردم ایران ادامه می‌دهد، گفت: سران آمریکا تحریم‌ها را تقویت و به کشورها مسافرت و سران آنها را تحریک می‌کنند که برابر ایران بایستند؛ هم در منطقه هم خارج از منطقه.

آیت‌الله ایمانی گفت: این‌ها حتی از روسیه هم که سیاستش مشخص و معین شده دست بر نمی‌دارند، این نشان می‌دهد که ما باید دشمنان را بشناسیم و بدانیم هر کاری انجام دهیم، هر مذاکره‌ای را دنبال کنیم، هرچه کنار بیاییم باز هم آنان فشارشان بیشتر می‌شود.

امام جمعه‌ شیراز گفت: مذاکر در مقابل آنها بی‌معنا و ایستادگی ضرورت کار و چیزی است که لازمه‌ی امروز جامعه محسوب می‌شود.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه قرآن مجید نیز بارها به مسلمانان توصیه کرده که استقامت و ایستادگی رمز موفقیت و رسیدن به هدف‌های عالی است، تصریح کرد: آنچه مسلمانان و مومنین را قبل از انقلاب سال 57 به پیروزی رسانید امروز هم باید ما را در مقابل آمریکا به پیروزی برساند، آن روز پیروزی در گرو مقاومت بود، امروز هم پیروزی در گرو مقاومت است و بس.

امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری(س)، آن حضرت را شهید راه امامت و ولایت دانست و لزوم درس آموزی از زندگی ایشان را متذکر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: