• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-4976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه اندازي سومين پايگاه واكسيناسيون بدو تولد در شیراز

رييس مركز بهداشت شهداي انقلاب، از افتتاح و راه اندازي پايگاه واكسيناسيون بدو تولد، همزمان با ايام الله دهه فجر در پايگاه سلامت بيمارستان مادر و كودك شوشتري خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حميدرضا قاسم پور، گفت: پایگاه سلامت بیمارستان مادر و کودک شوشتری با هدف دسترسي بهتر شهروندان و همچنين مادران و نوزادان تازه متولد شده در اين بيمارستان راه اندازي شده است.

او با اشاره به تولد ماهيانه، چهارصد تا ششصد نوزاد در بيمارستان مادر و كودك شوشتري، اين اقدام را با هدف رفاه حال مادران و نوزدان اين بيمارستان و ساير مراكز بهداشتي درماني در اين منطقه عنوان كرد.

مسئول مبارزه با بيماري هاي واگير مركز بهداشت شهداي انقلاب نيز گفت: غربالگري نوزادان، 72 ساعت بعد از تولد صورت مي گيرد كه شامل واكسن ب ث ژ، هپاتيت ب و فلج اطفال می شود و مي بايست پس از زمان سپري شده به نوزاد تزريق شود.

ماندانا مويدي فرد ادامه داد: به جز پايگاه سلامت شوشتري، مركز خدمات جامع سلامت فاطمه الزهرا (س) واقع در همت جنوبي و مركز خدمات جامع سلامت حضرت ولي عصر(عج) واقع در باهنر جنوبي، همه روزه برای غربالگري نوزادان، آماده خدمت رساني به مادران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: