• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه‌گذاري شوراي شيراز:

شورا برای سرمایه‌گذاری در شیراز ریل‌گذاری مناسبی خواهد داشت

رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه‌گذاري شوراي شیراز گفت: در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، شورای شهر برای سال ۹۷ شهرداری به معنی واقعی ریل‌گذاری کرده است .

سينا بني‌زماني در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه از حیث اقتصاد شهرداری، لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷ این توفیق را دارد که نسبت به لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۶ ، به نسبت ۴۰ درصد از استقراضات شهرداری بکاهد، به تشریح چشم‌انداز اقتصادی این شورا در سال 97 پرداخت .

وي با تصریح بر اینکه تلاش شورا و شهرداری برای سال ۹۷ این است که تا حد ممکن درآمد پایدار شهرداری را افزایش دهد و از هزینه‌های جاری بکاهد، افزود: بدین منظور، شورا تکلیف کرده است که هر یک از سازمان و مناطق شهرداری به صورت ماهانه، گزارش عملکرد درآمدی و هزینه‌ای خود را ارائه کنند .

رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه‌گذاري شوراي شهر شيراز ادامه داد: همچنین، شهرداری در سال ۹۷ می‌بایست ترازنامه برای کل شهرداری و به صورت مجزا هر یک از سازمان‌ها و مناطق تهیه کند، چنانچه این تصمیمات اجرايي شود، قطعا بستر مناسبی برای مدیریت تحولات در حوزه‌ی بودجه ایجاد خواهد شد .

بني‌زماني خاطرنشان كرد: تکلیف بودجه‌ی سالیان گذشته‌ی شهرداری در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، محدود می‌شد به رقمی که شهرداری مکلف بوده كه سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی را محقق کند كه در این تکالیف، جهت‌گیری و سیاست‌گذاری وجود نداشته است. این ارقام نیز عمدتاً محقق نمی‌شده است كه در تکلیف بودجه‌ی 97 با دو اميتاز اميد به بهبود اين مهم وجود دارد .

وي يادآور شد:‌ در بودجه سال آينده ابتدا موانع سرمایه‌گذاری احصا و راه حل‌ها نیز بیان شده‌اند؛ از طرفی محورهای سرمایه‌گذاری که شهرداری مکلف است در سال ۹۷ آن‌ها را محقق کند، ارائه شده‌اند.

اين عضو  شوراي اسلامي شهر شيراز با بيان اينكه این محورها قبلاً امکان‌سنجی شده‌اند، اظهار كرد: معتقدیم تحقق آن‌ها امکان‌پذیر است كه البته شورا به صورت مستمر بر اجرای این تکالیف نظارت خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: