• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز برداشت گل محمدی در شهرستان جهرم

مسئول باغبانی جهادکشاورزی شهرستان جهرم گفت: برداشت محصول گل محمدی در ۶۹ هکتار باغ در بخش‌های سیمکان و خفر آغاز شده است.

رضا آزاد، در گفت‌وگو با ایسنا منطقه‌ی فارس گفت: محصول گل محمدی به صورت دیم و آبی در بخش‌های سیمکان و خفر تولید و برای اسانس گیری و تولید گلاب به کارگاه‌های مستقر در سطح شهرستان جهرم و میمند ارسال می‌شود .

مسئول باغبانی جهادکشاورزی جهرم افزود: سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان جهرم 69 هکتار است که منجر به تولید 300 تن گل تر است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سازگاری گل محمدی با اقلیم منطقه خفر و سیمکان و نیاز آبی کم، گل محمدی یکی از کشت‌های جایگزین محسوب می‌شود.

این مقام مسئول گفت: رشد سریع و باروری در سال اول و مقاومت نسبت به بیماری‌ها از مزایای این کشت محسوب می‌شود؛ در سال‌های اخیر آموزش گلاب‌گیری به عنوان مشاغل خانگی زمینه اشتغال افراد جویای کار را فراهم کرده است.

مسئول باغبانی جهادکشاورزی شهرستان جهرم گفت: باغ‌های گل محمدی برخلاف دیگر گیاهان باغی در سال اول کشت، درآمدزایی داشته و از هر هکتار امکان برداشت حدود 500 کیلوگرم گل وجود دارد؛ این میزان تاسال چهارم به بیش از 70 تن در هکتار می‌رسد .

او اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 300 تن گل تر برداشت شود که در این صورت نسبت به سال قبل 15 درصد افزایش تولید خواهیم داشت.

آزاد با بیان اینکه نیاز آبی هر هکتار باغ گل محمدی، 5 هزار مترمکعب است، گفت: از هر کیلوگرم گل محمدی یک سی سی اسانس و از هر تن برگ گل محمدی 100 لیتر گلاب تولید می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: