• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ی شیراز:

نگاه فلسفی به فرهنگ و هنر را دنبال کنیم

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه‌ی شیراز تاکید دارد که نگاه فلسفی به فرهنگ و هنر می‌تواند در دستور کار فرهنگ و ارشاد اسلامی خصوصا در استان فارس قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، آیت‌الله لطف‌اله دژکام در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: نگاه فلسفی به فرهنگ و هنر را می‌توان در قالب کارگاه‌های آموزشی در دستور کار قرار داد.

وی تصریح کرد: باید افقی چندین دهه‌ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد و اگر گفتمان فلسفی و بنیادی به هنر داشته باشیم، لازم است تا نکات اولیه آن آماده باشد و این آمادگی و چالاکی در افق آینده به نتایج خوبی خواهد رسید.

آیت‌الله دژکام انتظار خود از فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را بیان کرد و افزود: الحمدلله ظرفیت‌های علمی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های فرهنگی وجود دارد که به جای خوبی می‌تواند منجر شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز یکی از شاخه‌های مهم علوم انسانی را هنر دانست و گفت: هنر در زندگی انسان‌ها بسیار تأثیرگذار بوده است و این هنر جامعه‌های انسانی را گاه به شکلی مورد تاثیر قرار داده و باعث خلاقیت در زندگی روزمره می‌شود.

صابر سهرابی با اعلام همکاری برای زمینه سازی برپایی همایش و کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های "فرهنگ و هنر و تاثیر فلسفه و حکمت اسلامی"، افزود: هنر بر زندگی‌ بشر از تمدن‌های اولیه تا به امروز تأثیر داشته و دارد.

سهرابی گفت: هرگاه فرهنگ و هنر در خدمت دین و معنویت قرار گرفته توانسته در انتقال مفاهیم مذهبی موثر واقع شود و تاریخ این مسئله را اثبات کرده که هنر توانایی آن را دارد تا در راستای دستورات دین و مذهب و در کنار یکدیگر باعث آرامش و تعلیم بشر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: