• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در فارس:

قدرت امروز ایران انکارناپذیر است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه‌ی شیراز، قدرت امروز جمهوری اسلامی ایران را امری انکار ناپذیر دانست.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، آیت‌الله لطف‌اله دژکام، چهارشنبه 2 خرداد در دیدار با جمعی از فرماندهان ارشد نظامی ارتش در استان فارس، لزوم تقویت باورها و اعتقادات و معارف دینی نزد نیروهای نظامی را مورد تاکید قرار داد.

او  گفت: ما به حسن تدبیر فرماندهان نظامی خود اعتماد داریم اما این باور دینی باید در سرباز هم وجود داشته باشد و امیدواریم از این جهت بیش از پیش بتوانیم موفق شویم .

امام جمعه‌ی شیراز یادآور شد: امروز قدرت ایران قابل انكار نیست اما ما باید به جایی برسیم كه ابرقدرت‌ها مجبور شوند این عظمت و قدرت را بپذیرند و بعد مسیر پیشرفت كشور به هر شكلی كه بخواهیم آسان خواهد شد .

دژكام در ادامه سخنان خود ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام بهار قرآن گفت: در تاریخ اسلام اگرچه ما ماه مبارك رمضان را به عنوان ماه عبادت می‌شناسیم اما مهم‌ترین جنگ اسلامی كه همیشه اسم آن برده می‌شود، یعنی جنگ بدر در ماه رمضان رخ داد .

وی با بیان اینكه اولین پیروزی اسلام كه بسیار هم تأثیرگذار بود و تغییری در رابطه بین مسلمانان و كفار ایجاد شد، در این ماه مبارك رخ داد، افزود: خداوند متعال در باب امدادهای غیبی خودش در جنگ بدر در قرآن كریم سخن گفته است كه ملائكه را به كمك نیروهای اسلام فرستادیم و آن‌ها را نفرستادیم كه چیزی را تغییر دهند چون ملائكه هم در فرمان خدا هستند بلكه تنها برای دلخوشی شما این كار را انجام دادیم .

دژكام با یادآوری این نکته که خداوند در آیات قرآن دستور داده است كه خود را به تمام ابزار و امكانات نظامی تجهیز كنید و بعد از آن می‌فرماید پیروزی به این ابزار وابسته نیست بلكه پیروزی از جانب خداست لذا این مسئله باید یك باور دینی باید برای ما باشد كه به محض اینكه می‌خواهیم تحلیل كنیم به سراغ ابزار و امكانات و تجهیزات نظامی نیاییم و بگوییم اگر این ادوات بود ما پیروزیم و اگر نبود آن‌ها پیروزند .

امام جمعه‌ی شیراز با بیان اینكه ما تجربه این باور ارزشمند را در جنگ نابرابر در سال‌های دفاع مقدس مشاهده كردیم، گفت: همه ما به عینه دیدیم كه آن‌ها از نظر ابزار و امكانات و تجهیزات حتی علم و تكنولوژی كه به آن‌ها می‌دادند از ما جلو بودند اما خداوند پیروزی را نصیب ما كرد .

وی، مثال این قضیه این را فتح خرمشهر برشمرد و گفت: همه ما مشاهده كردیم كه چگونه خداوند لشكر اسلام را در آزادسازی خرمشهر پیروز كرد تا بتواند آن دشمنی كه تلاش می‌كرد تا نام اسلام را از كشور ما محو كند، شكست خورد .

نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: امروز هم قضیه دقیقاً همان است گرچه ما بحمد الهی به خاطر تلاش‌های شما عزیزان از نظر ابزار و اداوت و تكنولوژی پیشرفت‌های بسیار خوبی كردیم و باید بیش از این هم كار كنیم كه پیشرفت كنیم اما دلبسته هیچكدام از این‌ها نیستیم و تنها خداست و خدا هم پیروزی، كمك و حمایت را نصیب شما خواهد كرد و امیدواریم هیچوقت صحنه رودرویی آن‌طوری پیش نیاید برای اینكه برای ملت ما بالاخره سنگین خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: