• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-6973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد:

توحید یعنی انتخاب مسیری که شکست ندارد

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: توحید یعنی انتخاب مسیری که انسان در آن هرگز محکوم به شکست نیست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد شیراز، آیت الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در مراسمی با عنوان مکتب حسینی که همزمان با شهادت حضرت رقیه(س) برگزار شد، با بیان اینکه حادثه عاشورا تنها حادثه‌ای بود که توجه انسان‌ها را برانگیخت، افزود: واقعه عاشورا و کربلا چون معجونی از اتفاقات ادراکی و احساسی بود و توانست خلاصه‌ای از گذشته و مقدمه ای برای آینده باشد. سید الشهداء مکتب، انسان‌ها و جوامع را تقسیم کرد.

وی گفت: خوب و بدها، حب و بغض‌ها همه بر مدار سیدالشهداء شکل می‌گیرد. نگاه به واقعه عاشورا گاهی نگاه تاریخی محض و گاهی نگاه اعتقادی است. تقابل دو دسته از عناصر خودخواهی، غرور و میل به دنیا در یک سو و ایثار، گذشت، ادب و متانت از سوی دیگر بود که تمامی توجه‌ها را به خود جلب کرد.

عضو خبرگان رهبری افزود: در میان عناصر بسیار عاشورا و کربلا دو عنصر توحید و معاد مورد توجه قرار دارد، سید الشهداء انسانی بود که چون خدا خواسته بود به سمت کربلا حرکت کرد، انسان باید اندیشه و احساسش را به خدای متعال بسپارد، این یعنی عاشورا؛ همه چیز از آن خداست، اگر کسی خدا و مشیت الهی را قبول کرد چیزی بعنوان شکست در مسیرش نیست؛ درک و قضای الهی به نفع کسی است که مسیر را به شکل مسیر تقوایی حرکت می کند. توحید یعنی انتخاب مسیری که انسان در آن هرگز محکوم به شکست نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: انقلاب اسلامی را با شرک، گناه و تفسیر نمی توان حفظ کرد، انقلاب اسلامی را با اسلام، دین و ارزش های انقلابی می توان حفظ کرد.

آیت الله ملک حسینی در خصوص معاد گفت: مرگ به کاروان سید الشهداء حیات داد. جهاد سید الشهداء جهاد مرگ بود نه جهادی برای حکومت، مرگی که تمام هدف‌های کوچک و خرد را در خودش هضم کرد. در واقعه عاشورا هر وقت هیجان نبرد زیاد می شد سید الشهداء آرامتر و بانشاط تر می‌جنگید و بعضی افراد را ترس در بر می‌گرفت.

عضو خبرگان رهبری گفت: اگر معنای مرگ را بفهمیم معنای صبر، ایثار و معنویت را می شناسیم. انسان تا ابدیت را درک نکند نمی تواند کاری انجام بدهد؛ شما باید یک نگاه ابدی به خودتان داشته باشید تا موفق و عاقبت بخیر شوید، مرگ چیزی جر یک پل برای انتقال نیست، نگاهمان را عوض کنیم، نگاه درست به نتیجه و آینده می تواند امروزتان را عوض کند، توجه به مبدأ نگاه انسان به معاد را اصلاح می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: