• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-6974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز:

اعتبار 220 میلیارد تومانی برای اجرای ایستگاه میدان امام حسین شیراز

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز گفت: تکمیل و بهره برداری کامل از پروژه ایستگاه میدان امام حسین(ع) از خط یک مترو شیراز، 220 میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسن مرادی شنبه 22 دیماه در حاشیه بازدید نماینده ولی فقیه از روند اجرای پروژه ایستگاه میدان امام حسین مترو شیراز، گفت: این ایستگاه مشتمل بر 6 دروازه، 2 کراس آور و خط ارتباطی بین خطوط یک و دو مترو شیراز است.

او مساحت این پروژه که به شکل زیرزمینی اجرا شده است را بالغ بر 30 هزار مترمربع اعلام و اضافه کرد: برآورد هزینه احداث این ایستگاه 220 میلیارد تومان بوده که تا امروز حدود 80 میلیارد تومان آن جذب و هزینه شده است.

مرادی تصریح کرد که براساس پیش بینی انجام شده، با صرف هزینه ای حدود 140 میلیارد تومان و طی 2 سال آینده، ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) شیراز به شکل کامل به بهره برداری خواهد رسید.

وی در عین حال گفت: تلاش می کنیم که دهه فجر امسال بخشی از این ایستگاه مربوط به خط یک و یکی از دروازه های شمالغربی میدان در مجاورت استانداری فارس را به همراه کراس آور مربوطه، آماده افتتاح کنیم.

مرادی با اشاره به اینکه عملیات عمرانی ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین(ع) از پیچیده ترین و سخت ترین پروژه‌های ایستگاه قطار شهری کشور محسوب می‌شود، گفت: این پروژه در عمق بیش از 30 متری از سطح زمین و در مجاورت آبهای زیر زمینی اجرایی شده است.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز گفت: قرارگیری این ایستگاه در مرکز شهر، ضرورت سهولت تردد خودرو ها و نیز به حداقل رساندن مزاحمت ترافیکی برای شهروندان پیچیدگی عملیات عمرانی این ایستگاه را دو چندان کرده است .

مرادی خاطرنشان کرد که این ایستگاه به شکل سکو جزیره‌ای در سه طبقه مراحل احداث را طی می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: