• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-7973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رجبی:

برش‌های گزینشی آینه تمام نمای تاریخ نیست

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی معتقد است که انتخاب برش‌های گزینشی از تاریخ، نمی تواند آیینه تمام نمایی از یک مقطع تاریخی باشد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مهندس فرج‌الله رجبی، در مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) که در مهدیه‌ی شهر جدید صدرا برگزار شد، گفت: برای اقتباسی دقیق از یک مقطع تاریخی، باید تمام وقایع و رویدادها را در آن مقطع مد نظر داشت و تحلیل و تفسیر کرد .

رجبی تصریح کرد: برش‌های گزینشی از تاریخ بسیاری از مواقع برای مصادره به مطلوب کردن بوده و نمی‌تواند آیینه تمام نمایی از آن مقطع تاریخی باشد و متاسفانه بسیاری مواقع با اهداف خاصی ارائه شده و می‌شود .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، همچنین گفت: علی‌رغم جایگاه رفیع و بی‌بدیل رای مردم و مردم‌سالاری دینی در نگاه سیاسی و حکومتی پیامبر اسلام(ص) و امیرالمومنین(ع)، شاهد آن هستیم که برخی مغرضانه تلاش می‌کنند بروز مشکلات در صدر اسلام را به انتخاب و رای  مردم آن زمان گره زده و بلافاصله استنتاج‌های خاصی را در تضعیف بعد مردم سالاری در نظام دینی ارائه دهند .

رجبی در ادامه این مراسم ضمن اشاره به جایگاه والای زن در اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) را بهترین الگو برای زنان مسلمان دانست و بر لزوم تبیین ابعاد شخصیتی آن حضرت، تاکید کرد .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: در تبیین شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا(س) باید تلاش کرد علاوه بر بعد والای آسمانی، سیره  زندگی آن حضرت در قالب یک انسان زمینی نیز برای مخاطب تشریح و تبیین شده و سبک زندگی ایشان به عنوان الگویی کامل معرفی شود .

رجبی با اشاره به برخی نکات از زندگی کوتاه اما با برکت آن حضرت، گفت: بیانات حضرت زهرا (س) در مقاطع حساس عمر کوتاه و پر برکت ایشان، از چنان ژرفای معرفتی بر خوردار است که با گذشت ۱۴۰۰ سال انسان با مطالعه آنها متحیر و مبهوت این بینش عمیق و ژرفای اندیشه می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: