• دوشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-9573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در فارس:

تلاشم آرامش و ثبات فارس و شیراز است

نماینده ولی فقیه در فارس اعتقاد دارد که در گذشته شیراز بار سنگین برخی مسائل کشور را بر دوش کشیده اما از مواهب بی بهره بوده است لذا تمام تلاش خود را معطوف به ثبات و آرامش استان فارس و شیراز کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت الله لطف الله دژکام در دیدار فرماندار شهرستان شیراز، گفت: مدیریت کلان در سطح شهر شیراز، از حساسیت ها و ظرافت های خاصی برخوردار است و کار کردن در شهری چون شیراز که دارای سابقه طولانی و درخشانی در امور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است با همه شهرهای دیگر تفاوت دارد و به نوعی سخت و دشوار نیز هست .

او تاکید کرد: بر خلاف آنچه که در طی سالهای اخیر شنیده ایم که برخی، معتقدند برخی مسائل و حواشی سیاسی کشور از شیراز آغاز میشود، بنده رویکرد و تلاشم این بوده و خواهد بود که شیراز و فارس از یک آرامش و ثبات بهره مند باشد. وضعیت شیراز در گذشته اینگونه بوده که بار سنگین برخی مسائل کشور را بر دوش کشیده و برای آنها هزینه داده اما از مواهب آن بی بهره بوده است .

آیت الله دژکام با بیان اینکه نباید در ذهن پایتخت نشینان اینگونه تلقی شود که فارس تنها شیراز است، گفت: اگر سهم شیراز اعتبارات ملی پرداخت می شد پس استان فارس در شرایط خوبی به سر می برد. خیلی وقت ها، شهرستان های فارس از نگاه و عنایت برنامه ریزان و مسئولان محروم بوده اند در چنین مواقعی، انتظار از مسئولان ارشد استان و حتی خود فرماندار شیراز این است که در مطالبه حق شهرستان های استان پیشقدم شوند .

امام جمعه شیراز گفت: نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که نحوه ورود و خروج مسئولان و جریانات سیاسی استان به مسائل مختلف، در نهایت نباید به ضرر استان و منافع مردم تمام شود .

او گفت: این مسئله که برایند حرکت ها و جهت گیری ها و رویکردهای مسولان و دستگاه های مختلف استان در مسائل سیاسی و اجتماعی به چه صورت است و آیا به ضرر استان تمام می شود یا خیر، برای بنده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بنده این مسائل را به دقت رصد می کنم و انتظار دارم مدیریت سیاسی استان و شهر شیراز از کنار حواشی سیاسی با درایت و تدبیر عبور کنند و درگیر آنها نشوند .

امام جمعه شیراز ادامه داد: نکته دیگر این است که طبیعتا هر مسئول و مدیری خودش یک گرایش سیاسی داشته و با گرایشات مختلف سیاسی در جامعه سر و کار دارد. از نظر بنده همه گرایشات سیاسی درون نظام محترمند و مهم حرکت همه جریانهای سیاسی در چارچوب قانون است.

دژکام ادامه داد: البته مسئولان نیز مکلفند همانند جریانات مختلف سیاسی، پایبند به قانون باشند و از موازین قانونی در مواجهه با گروه های مختلف سیاسی عدول نکنند چه در حمایت از برخی جریانات و چه در محدود کردن برخی جریانات دیگر .

وی گفت: بنده امروز نگران این هستم که سوء تدبیر برخی از ما مسئولان، در مناطق مختلف استان بحرانهایی را ایجاد کند حال آنکه اگر در چارچوب قانون، انصاف و منطق حرکت کنیم جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد بود .

امام جمعه شیراز گفت: امروز استان فارس و شهر شیراز نیازمند یک نگاه جامع و همه جانبه نگر است تا بتواند نیازهای استان را برطرف و مطالبات مردم به ویژه نسل جوان را پاسخ بدهد .

نماینده ولی فقیه در فارس خاطرنشان کرد: باید همه تلاش کنیم به نحوی مدیریت و رفتار کنیم که این احساس و تصور در مردم تقویت شود که مسئولان استان، به فکر ما مردم هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: