• جمعه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-3673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شیراز:

ملاک درستی کار باید قرآن باشد/
باید شبکه مساجد را ایجاد کرد

امام جمعه شیراز با تبریک ایام مسعود میلاد حضرت امام محمد باقر(ع) و با اشاره به روایتی از آن امام، تاکید کرد که ملاک درستی هر کاری باید قرآن کریم باشد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز، تاکید کرد که به فرموده حضرت امام علی(ع)، تمام شاخصه‌های تقوا در آیه 90 سوره مبارک نمل جمع شده است.

وی با اشاره به این آیه از کلام‌الله و با بیان اینکه حضرت امام محمد باقر(ع) تاکید فرموده که خود را به قرآن عرضه کنید، گفت: باید خودمان را بر قرآن عرضه کنیم و بدانیم که ملاک درستی هر کار و اقدامی، قرآن است.

امام جمعه شیراز گفت: اینکه یک یا چند شبکه خارجی حرفی می‌زنند و ادعایی را مطرح می‌کنند، اگر ما به واقع دوستدار امام زمان هستیم، نباید به آنها توجه کرده و نگران شویم و غصه بخوریم، اگر غصه خوردیم و نگران شدیم باید حواسمان باشد که هنوز دوست امام زمان نشده‌ایم.

وی تاکید کرد: دوست ائمه بودن تنها شعار دادن و شکلات پخش کردن نیست، اگرچه این هم کار بسیار خوبی است اما باید احساس خود را وقتی دیگران جمع می‌شوند و برعلیه راه و روش شما سخن می‌گویند بسنجیم.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: ما افتخار می کنیم که ترامپ و چهار نفهم اسرائیلی به ما بد می گویند، اینها دشمن خدا هستند و نباید از بدگویی آنها ناراحت و نگران شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص حفظ منابع طبیعی، گفت: درخت مایه آبادی و سرسبزی و تاثیرگذار بر نزول باران است، هرکس موفق به درختکاری شود، قطعا در تاثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به قرار داشتن در ایام سالروز تشکیل کانون‌های فرهنگی مساجد، گفت: ما از همه دست اندرکاران مساجد خواستیم که به فکر شبکه مساجد باشند.

امام جمعه شیراز گفت: کانون مساجد و پایگاه‌های مقاومت و بسیج مساجد هر یک جایگاه خود را دارد، اما باید بالاتر از اینها فکر کرد و به دنبال شبکه مساجد بود تا در حرکت‌های فرهنگی و دینی جهانی تاثیرگذار باشیم.

آیت الله دژکام همچنین سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز شهدا را گرامیداشت و تاکید کرد که همه ما بدهکار شهدا هستیم و وظیفه داریم راه شهدا را ادامه دهیم و به خانواده شهدا نیز عرض ادب و احترام داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: