• یکشنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-4273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

‌آیت‌الله دژکام در دیدار با اشرف بروجردی:

حفظ کتب و اسناد تاریخی بر همه لازم است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، تاکید کرد که حفظ کتب و اسناد تاریخی را به دلیل اهمیت آنها، امری لازم برای همه دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی نهاد نماینده ولی فقیه در فارس، آیت‌الله لطف‎الله دژکام امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه با اشرف بروجردی مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار کرد.

امام جمعه شیراز ضمن اشاره به لزوم حفظ و حراست اسناد تاریخی و ملی گفت: در بسیاری از خانه‌ها و کتاب‌خانه‌های قدیمی، کتب با ارزشی وجود دارد که حاوی اسناد مهم تاریخی است که می‌تواند سرمایه ملی باشد و برای نسل‌های آینده راهگشا و بازگوکننده قسمت‌هایی از تاریخ باشد .

وی در ادامه تصریح کرد: حفظ اسناد تاریخی و گذشته پر افتخاری که اسلام، روحانیت و جریان اصیل نهضت اسلامی داشته برای همه ما امری واجب است و بنده به علما و بزرگان استان فارس که چنین اسنادی را در اختیار دارند توصیه می‌کنم با سازمان اسناد همکاری کنند تا این گنجینه‌های ناشناخته ملی ثبت و ضبط گردند .

امام جمعه شیراز در ادامه ابراز امیدواری کرد تا سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز همچون گذشته، به طور اخص در زمینه امور خدماتی، مردم استان فارس را مورد حمایت قرار دهد .

در این دیدار اشرف بروجردی نیز ضمن تاکید بر اهمیت انتقال اسناد تاریخی که در دست خانواده‌ها و کتابخانه‌های شخصی و قدیمی است به آرشیو ملی، گفت: این اسناد، سرمایه کشور محسوب می‌شوند و باید در فضایی امن و ایمن نگهداری شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: