• جمعه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-6373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شیراز:

متعرضان به حجاب بدانند قلدرتر از رضاخان نیستند

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به عاقبت رضاخان و پسرش به عنوان متعرضان به ارزشهای اسلامی و حجاب، تصریح کرد که کسانیکه امروز به ارزشهایی نظیر حجاب متعرض میشوند، بدانند قلدرتر از رضاخان و حامیان او نیستند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه 21 تیرماه شیراز ضمن تبریک میلاد مسعود و مبارک حضرت حضرت ثامن الحجج(ع) به موضوع با اهمیت عفاف و حجاب پرداخت.

وی با یادآوری اینکه در سالگرد حمله دژخیمان رضاخانی به مسجد گوهر شاد و کشتن جمع زیادی از مومنان در آن مسجد به جرم پایبندی به حجاب قرار داریم، گفت: روزی این تمدن اروپایی در حمله به جهان اسلام، رضاخان را بر سر ما مسلط کرد تا حتی پوشش مردم ایران را عوض کند.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه دژحیمان رضاخانی با گلوله به جان مردم ایران افتادند تا ارزشهای آنان را بگیرند، گفت: ان روزها زنان بسیاری بچه هایشان را برای اینکه چادر از سرشان کشیدند، سقط کردند.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه در همین شیراز و برخی شهرهای فارس هم شاهد چنین تعرضهایی بودیم، گفت: امروز روز قدرت و عظمت شما مسلمانان است، اما دشمنی که جایی در این کشور ندارد، عده ای خودباخته بی دین را به عنوان مزدور خود تحریک می کند که نسبت به حجاب تعرض کنند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: آنکس که بد حجاب است و کشف حجاب می کند حواسش باشد از رضاخان قلدرتر نمی شود، این مردم رضاخان ها را برانداختند. آنهایی که در مقابل ارزشهای دینی می ایستند، متوجه خشم و غضب مردم مومن باشند.

آیت الله دژکام تاکید کرد که در موضوع عفاف و حجاب نه تنها نیروی انتظامی بلکه 23 دستگاه مکلف به وظایفی هستند، خواستار دقت مسئولان در انجام تکالیف قانونی دستگاه ها در این موضوع بسیار با اهمیت شد.

امام جمعه شیراز گفت: امروز جمع قابل توجهی از مردم ایران موضوع پیاده شدن سبک زندگی اسلامی و پیاده شدن ارزشهای اسلامی در جامعه را مطالبه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با اشاره به موضوع مقاومت اسلامی، ضمن بیان اینکه ایران در مرکز مقاومت اسلامی قرار دارد، بر لزوم توجه مردم ایران به نکات و مسائل مهمی که در جهان اسلام واقع می شود، تاکید کرد و گفت: ما با تمام وجود فشارهای اقتصادی را حس می کنیم اما گاهی متوجه نیستیم که شاید دیگرانی برای مقاومت اسلامی بیش از ما زحمت کشیده باشند.

او با اشاره با وضعیت مسلمانان جهان در نیجریه، یمن و ... لزوم توجه به برخی نکات قید شده در ادعیه ای نظیر جوشن صغیر را متذکر شد و خاطرنشان کرد: امروز ایران مرکز مقاومت اسلامی محسوب می شود و دلگرمی همه مسلمانان جهان به قوت قلبی است که ایرانیان به آنها می دهند.

امام جمعه شیراز خطاب به سردمداران اروپا و آمریکا گفت: شما که مدعی بهترین تمدن دنیا بوده و هستند، مدنیت و شهرنشینی و انسانیت و حقوق بشر را شعار میداده و می دهید، امروز مسئولیت افرادی نظیر شیخ زکزاکی، کودک کشی یمن و ... با شما بوده و این مسائل عرصه آزمون شما است.

آیت الله دژکام با تصریح اینکه اساس تمدن اروپا و آمریکا بر پایه ظلم و خونریزی و خوردن حق دیگران بنا شده است، گفت: این آزمایش بزرگ مشت آنان را باز و رسوایشان می کند.

امام جمعه شیراز خطاب به جوانان گفت: یک کار را باید جوانترهایی که ابزار ارتباط با جهان را در اختیار دارند و با آن آشنا هستند، بر عهده شان قرار دارد و آن اینکه با دنیا در مورد چنین ظلمهایی حرف زده و حقوق مسلمانان جهان را فریاد بزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: