• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-3914-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز خبر داد:

افتتاح 4 پروژه عمرانی شیراز در دهه فجر

شهردار شیراز از تلاش برای افتتاح چهار پروژه چپگرد صدرا، تقاطع مهدیه – امیرکبیر، بزرگراه مهدیه و تقاطع شهید رودکی در دهه فجر امسال خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در بازدید از پروژه چپگرد صدرا گفت: هم اکنون مراحل اجرای پروژه سرعت قابل قبولی دارد و با برنامه ریزی‌های انجام شده طی ماههای آتی نیز سرعت اجرای آن افزایش می یابد .

وی با اعلام اینکه تلاش داریم در دهه فجر 98 چپگرد صدرا به بهره‌برداری برسد، افزود: طول این پروژه 900 متر است و بهره برداری از آن موجب روانی ترافیک در محدوده خروجی می‌شود .

شهردار شیراز بر لزوم افزایش سرعت تکمیل پروژه چپگرد صدرا تاکید کرد و افزود: با بهره‌برداری از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در مسیر خروجی صدرا به سمت شیراز، تردد روان و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان در این مسیر خواهیم شد .

اسکندرپور در بازدید از پروژه بزرگراه مهدیه گفت: این پروژه به طول دو هزار و 200 متر و عرض 55 متر در اراضی پشت کارخانه سیمان واقع شده و تقاطع مهدیه - امیرکبیر درورودی جنوب غربی شیراز را به تقاطع شهید رودکی در کمربندی متصل می‌کند .

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه احداث بزرگراه مهدیه نیازمند حجم بالایی از کار اجرایی همچون 35 هزار متر مربع سنگ ریزی و 700 هزار متر مکعب خاکریزی است اما با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم در دهه فجر این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم .

شهردار شیراز خطاب به مهندسین و رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز نیز تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی باید به گونه‌ای برای اجرای پروژه مهدیه برنامه ریزی شود که در سه ماه آینده پروژه درصد قابل توجهی پیشرفت داشته باشد .

اسکندرپور همچنین در بازدید از تقاطع شهید رودکی عنوان کرد: فاز نخست این پروژه همزمان با هفته دولت سال گذشته به بهره‌برداری رسید و هم اکنون مراحل اجرایی پل دوم و سوم در حال انجام است .

وی با اشاره به ترافیک عبوری خودروهای سبک و سنگین در محور کمربندی، افزود: با توجه به وجود این ترافیک، عملیات تکمیل تقاطع شهید رودکی سخت است اما تلاش داریم در دهه فجر پل دو و سه را به بهره برداری برسانیم .

شهردار شیراز از تلاش برای بهره برداری از تقاطع مهدیه – امیرکبیر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: سرعت اجرای تقاطع مهدیه – امیرکبیر، تقاطع شهید رودکی و بزرگراه مهدیه باید به گونه ای باشد که در دهه فجر شاهد بهره برداری از هر سه پروژه به منظور تکمیل رینگ پیرامونی شیراز باشیم .

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز نیز در حاشیه این بازدید گفت: تاکنون 50 درصد از عملیات خاکبرداری و کوه بری فاز دو و سه تقاطع شهید رودکی انجام شده و با برنامه ریزی انجام شده و تجهیز ماشین آلات تا پایان دی ماه عملیات کوه بری این تقاطع به اتمام می‌رسد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: