• دوشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-1373-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئيس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس:

وحدت نقطه قوت اصلاح‌طلبان در انتخابات پيش‌رو است/
اصلاح‌طلبان هنوز ليستي ارائه نكرده‌اند

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس اعتقاد دارد كه تکیه‌ بر اتحاد و همگرایی یکی از اصول اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو و نقطه قوت اين گروه سياسي براي موفقيت در كسب اعتماد مردم است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان فارس، جميله كريمي با بيان اينكه حركت وحدت آفريني كه از سال 92 آغاز شده و از مسير انتخابات سال 94 عبور كرده، سال 96 هم تداوم خواهد داشت، به تشريح برنامه‌هاي احزاب و تشكل‌هاي اصلاح‌طلب فارس در انتخابات ارديبهشت ماه پرداخت.

او با اين تاكيد كه بی‌شک دلسوزان نظام زیر چتر اصلاح‌طلبی تجمع کرده‌اند و وحدت مثال‌زدنی در انتخابات آتي در گروه‌هاي اصلاح‌طلب وجود خواهدداشت، گفت: در موضوع انتخابات آنچه مسلم است پشتوانه اجتماعی، نخبگان فکری و اجرایی، نیروهای جوان و کارشناسان اصلاح‌طلب قابل‌مقایسه با داشته‌های رقیب سنتی این تفکر نیست و مطالبات عمومی باعث شده است تا همچنان با برنامه و منسجم برای کسب کرسی‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا قدم برداریم.

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس بیان داشت: رسیدن به مسیر روشن، مشخص و منسجم برای ارائه و اجرای بهترین برنامه‌ها در انتخابات شوراها و پس‌ از آن مدیریت شهرها موضوعی است که براي آن مدت‌ها تلاش كارشناسي انجام شده و با راي اعتماد دوباره مردم به اين برنامه‌ها، شوراها دوراني طلائي را تجربه خواهند كرد.

کریمی افزود: آنچه مسلم است در دوره‌های اخیر شوراها از کارکرد اصلی خود فاصله زیادی گرفته‌اند بطوریکه در حال حاضر کارنامه مشخص  و روشنی در موضوعات و حوزه‌های مختلف مدیریت شهری شاهد نیستیم.

وی ادامه داد: برای آنکه بتوانیم شهرها را در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، خدماتی، گردشگری، سرمایه‌گذاری و ایجاد درآمد پایدار، پرهیز از بدهکار کردن کلان‌شهرها، سلامت و  ورزش ، استفاده از نیروهای جوان و نخبه و ديگر ابعاد در مسير توسعه قرار دهيم بايد شوراها از رخوت و روزمرگي خارج شوند.

رئيس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس ضمن تأکید بر لزوم شفاف‌سازی در عملکرد شوراها و شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌ها مستقیماً از بیت‌المال اداره می‌شوند و هزینه کردن از جیب مردم باید شفاف و روشن باشد بنابراین دوره اداره شهرها با شعارها و حفظ ظواهر به پایان رسیده و قطعاً نیاز به افرادی سالم، به دور از سو استفاده‌های شخصی و دارای اقبال و تأیید عمومی و اجتماعی در ساختار شوراها داریم.

او گفت: حلقه بسته شوراها باید شکسته شود تا زمینه سوء مدیریت احتمالی در مدیریت شهری از بین برود چرا که بررسی‌های همه‌جانبه نشان می‌دهد برخی عملکردها و شعارها فقط با هدف حفظ وضعیت فعلی شوراها انجام شده است اما در باطن وضعیت مطلوبی را در مدیریت شهری به‌ویژه در کلان‌شهرها شاهد نیستیم.

وی تأکید کرد: اصلاح‌طلبان با بهره‌گیری از تجربه و نیروهای جوان، خلاق و نخبه قطعاً به دنبال تحول در اداره شهرها و برداشتن هزینه مدیریت شهری از دوش مردم هستند؛ موضوعی که به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر به‌کلی در شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی به فراموشی سپرده‌ شده است.

رئيس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس افزود: وضعیت نامناسب مدیریت شهری و نیاز به تحول در این حوزه باعث می‌شود تا با تلاش شبانه‌روزی چهره‌های درخور شأن، با انرژی و دارای خلاقیت و نوآوری به بدنه مدیریت شهری و شوراها تزریق شوند تا روزمرگی موجود از بین برود و شکوفایی بی‌نظیری در این حوزه صورت پذیرد.

کریمی تأکید کرد: تصمیم‌گیری اصلاح طلبان برای ورود به انتخابات براساس خرد جمعی و مشارکت اجتماعی در انتخابات شوراها رقم خواهد خورد و قطعاً با پشتیبانی مردم و حضور پر رنگ بار دیگر مانند دو انتخابات اخیر شاهد تائید و حمایت اجتماعی از تفکر اصلاح‌طلبی خواهیم بود.

رئيس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس به انتشار برخی لیست‌ها در فضای مجازی پس از اتمام مراحل ثبت نام داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و بیان کرد: آنچه تاکنون تحت عناوین مختلف به عنوان لیست اصلاح طلبان برای انتخابات پیش رو منتشر شده تنها مبتنی بر برخی گمانه زنی‌ها بوده و فاقد اعتبار و تایید است.


انتهای پیام