• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1776-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه شرکت صنایع الکترونیک شیراز/ رونمایی از ۱۲ محصول تولیدی

رییس جمهور ضمن بازدید از نمایشگاه شرکت صنایع الکترونیک شیراز، از 12 محصول تولیدی این شرکت، بازدید.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پنجشنبه 31 فروردین با حضور در نمایشگاه شرکت صنایع الکترونیک شیراز، از بخش های مختلف و جدیدترین دستاوردهای بخش دفاعی  و فرودگاهی کشور که با همت متخصصان داخلی ساخته شده و آماده بهره برداری است، بازدید کرد .

روحانی در این بازدید با توضیحات مسئولان در جریان روند ساخت و آماده سازی این پروژه های مهم دفاعی کشور قرار گرفت و از تلاش های متخصصان  شرکت صنایع الکترونیک شیراز قدردانی کرد .

در این بازدید از ۱۲ پروژه  و محصول مهم دفاعی کشور در حوزه های راداری پدافندی و فرودگاهی با حضور رییس جمهور رونمایی شد .

این محصولات در زمینه های راداری با قابلیت کشف و شناسایی اهداف با بردهای مختلف، سامانه های هدایت و ناوبری فرودگاهی و هوایی نظامی و غیر نظامی ، هدایت و ناوبری سطحی و شناوری و هوشمند سازی سلاح توسط نیروهای بومی و با اعتبار بیش از ۷۸۰ میلیارد ریالی طراحی و تولید شده است .

این دستاوردها از سطح بالای فن آوری روز جهان برخوردار بوده و با بهره گیری از توان تخصصی صنایع دفاعی کشور در صنایع الکترونیک شیراز  و همچنین استفاده از توان دانشگاه ها و شرکت های فن آوری داخلی بدست آمده است .

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در ادامه سفر یک روزه خود به استان فارس، با حضور در مرکز پیوند اعضاء ابوعلی سینا، این مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی را افتتاح خواهد کرد.

دکتر روحانی در این مراسم و به شکل ویدئو کنفرانس، بالغ بر 400 پروژه را در استان فارس افتتاح خواهد کرد؛ مهمترین پروژه های سفر رئیس جمهور به فارس، ورزشگاه 50 هزار نفری پارس در شیراز، سد چشمه عاشق نی ریز، 3 هزار و 300 هکتار پروژه آبیاری تحت فشار و ... به ارزش بیش از 1500 میلیارد تومان را افتتاح خواهد کرد.


انتهای پیام