• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-7973-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

/جشن ملي، شادي و شور/

فرماندار شيراز اعلام كرد:
يك ميليون و 200 هزار واجد شرايط راي در شيراز/
اعلام نتايج اوليه انتخابات شوراي شيراز تا پايان روز يكشنبه

فرماندار شهرستان شيراز گفت: در اين دوره از انتخابات، يك ميليون و 218 هزار و 740 واجد شرايط راي در شهرستان شيراز حضور دارند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حيدر عاليشوندي جمعه 29 ارديبهشت و در حاشيه حضور در شعبه 29 اخذ راي شيراز واقع در حرم مطهر احمدي و محمدي(ع)، در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: اميدوار هستيم كه در اين دوره بيشترين ميزان مشاركت را در شهرستان شيراز شاهد باشيم.

وي با تصريح اينكه تمام تمهيدات لازم براي برگزاري انتخاباتي سالم، منظم و با مشاركت بالاي مردم پيش‌بيني شده است، گفت: در شهرستان شيراز 725 شعبه اخذ راي پيش‌بيني شده است.

عاليشوندي گفت: از كل شعب اخذ راي شهرستان شيراز، تعداد 542 شعبه در شهر شيراز قرار دارد كه 10 شعبه سيار و 532 شعبه ثابت است.

وي با تكذيب شايعاتي كه در شبكه‌هاي مجازي پيرامون رد صلاحيت برخي از داوطلبان انتخابات شوراها در شهرستان شيراز، در شبكه‌هاي مجازي منتشر شده بود، گفت: از تاريخ 17 ارديبهشت كه نتايج نهايي احراز صلاحيت‌ها اعلام شده است تاكنون هيچ كانديدايي رد صلاحيت نشده است.

فرماندار و رئيس هيئت اجرايي انتخابات شهرستان شيراز تصريح كرد: اگر صلاحيت فردي بعد از اين تاريخ رد شده باشد به هيچ عنوان قانوني نيست و ما چنين اقدامي را نمي‌پذيريم.

او با يادآوري اينكه در شيراز 554 كانديدا براي تصاحب 13 صندلي شوراي شهر با يكديگر رقابت مي‌كنند، گفت: در اين دوره شاهد شور و اشتياق زايدالوصف انتخاباتي در ايام تبليغات بوديم، اگرچه تخلفات زيادي نيز مشاهده و مستندسازي شده است.

فرماندار شيراز با بيان اينكه براساس قانون برخي اقلام تبليغاتي جمع‌آوري شد، گفت: اقلام تبليغاتي كه بدون در نظر گرفتن محدوديت‌هاي قانوني تهيه و منتشر شده بسيار زياد بود و امكان جمع‌آوري تمام آنها وجود نداشت.

عاليشوندي شايعه بروز درگيري در يكي از ستادهاي انتخاباتي رياست‌جمهوري را تكذيب كرد و گفت: هيچ مستندي در خصوص وقوع اين رخ‌داد به مراجع قانوني ارائه نشده است؛ هيچ بيمارستاني تاييد نكرده كه فردي در تاريخ مورد نظر به دليل ضرب و جرح مراجعه كرده باشد.

او با تصريح اينكه در صورت بروز هرگونه تخلفي رسيدگي قانوني انجام شده و مي‌شود، گفت: قطعا تخلفات انتخاباتي مستند شده حتي بعد از اعلام نتايج انتخابات شوراها، ممكن است تاثيرگذار باشد.

عاليشوندي ابراز اميدواري كرد كه تا پايان روز يكشنبه 31 ارديبهشت نتايج اوليه انتخابات شوراي شهر شيراز مشخص شود.


انتهای پیام