• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-8173-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه شيراز:

انتخابات توليد قدرت براي نظام است/
امنيت و آرامش خط قرمز نظام به‌شمار مي‌رود

امام جمعه شيراز انتخابات را حركتي منجر به تولید قدرت براي نظام دانست و تاكيد كرد: انتخابات توانمندی نظام را بالا می برد در صورتی که خروجی آن انسان‌هایی معتقد به ارکان نظام و آرمان نظام جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌هاي نماز جمعه 29 ارديبهشت شيراز، با اشاره به اينكه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال برگزاری است،‌ تصريح كرد: امنیت و آرامش مهمترین خط قرمز جامعه است؛ هر کس در هر جا بخواهد امنیت و آرامش را به هم بریزد، تبعا با برخورد قاطع مسئولین ذیربط روبرو خواهد شد .

وي گفت: به‌خاطر ضعف و سهل انگاری بعضی از مسئولین، در این ایام می‌رفت فضای امنیت جامعه مخدوش شود که به حمدالله مسئولین مختلف نظامی و انتظامی با هوشیاری مسائل را مهار و کنترل کردند؛ قانون و مرّ قانون فصل الخطاب است و باید به اجرای قانون متعهد و ملتزم بود .

امام جمعه شيراز با اشاره به فضاسازی رسانه‌های غربی مبنی بر القاء تقلب در اين دوره از انتخابات، تصريح كرد: شگفت آور است که همان تبلیغاتی که سال 88 داشتند، الان هم دارند، غافل از اینکه مجریان انتخابات امروز صاحبان مسئولیت و دارای پول، امکانات و همه وسایل و ابزار لازم هستند و BBC به اینها می‌گوید مواظب تقلب باشید، خیلی عجیب است، کسی که همه کلیدهای انتخاب دست اوست، BBC به او می‌گوید مراقب باش بچه‌های پابرهنه پائین شهر تقلب نکنند.

وي با تاكيد براينكه اقدامات و تبليغات رسانه‌هاي بيگانه بايد موجب افزايش بصيرت و هوشياري مردم و مسئولان باشد، گفت: بايد بدانيم که دشمن همیشه در صدد القاء اختلاف و تفرقه و تقابل و به هم زدن وحدت جامعه است؛ آنچه دشمن را مایوس مي‌كند و سر جای خود می‌نشاند و حدت و همدلی و انسجام درونی ملت است که بعد از انتخابات باید رعایت شود.

امام جمعه شيراز با بيان اينكه دشمن دنبال روزنه‌اي است تا از نقطه‌اي رخنه پیدا كرده و وارد شود، خاطرنشان كرد: امروز مشارکت بر همه افرادی که قدرت دارند واجب است؛ بايد همه واجدين شرايط براي راي دادن به افرادي كه مد نظر آنان است مشاركت داشته باشند.

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: امروز حضور در انتخابات لازم و اين حضور مانند نماز است؛ همانگونه كه اگر نماز نخوانيم مواخذه مي‌شويم، اين حق (انتخابات) هم حق الهي است و بعد از آن مي‌توانيم از مسئولان مطالبه‌گري كنيم؛ اگر راي نداديد چگونه فردا مي‌توانيد مطالبه‌گري كنيد؟

امام جمعه شيراز همچنين فضای آزاد حاكم بر جامعه را حاصل خون شهدا و فداكاري رزمندگان و ايثارگران دانست و گفت: بعضي‌ها از  اين فضاي آزاد استفاده كرده و مي‌گفتند آزادي نيست؛ هرچه خواستند گفتند و بعد گفتند در مملكت آزادي نيست، واقعا ناشكري است كه آدم به برکت آزادی موجود در جامعه همه مسائل را بیان کند و بعد هم بگوید که آزادی نیست! به حمدالله فضای آزاد هست و همه هم استفاده لازم را برده‌اند .

آيت‌الله ايماني در بخشي از خطبه‌هاي نماز جمعه شيراز با انتقال از برخي مسئولان در فارس، گفت: با صراحت عرض كنم برخي از مسئولان در مسئله انتخابات وظیفه خود را آنطور که باید انجام ندادند، بی طرف نبودند.

امام جمعه شيراز بعضي از جلسات برگزار شده را در شان شهر مذهبي شيراز ندانست و گفت: بعضی از بانوان محترم چرا اینطور بيرون آمد بودند؟ لباس‌ها نامناسب بود، نه مجری برنامه تذکر داد و نه صاحب مجلس متذکر شد و نه برخی مسئولین حرفی زدند .

آيت‌الله ايماني با انتقاد از آنچه اختلاط زن و مرد در اين ايام عنوان مي‌كرد، گفت: مطمئن باشید شب اول قبر از کسانی که می‌توانستند جلوی را بگیرند و نگرفتند، حساب و کتاب می‌کنند.

امام جمعه شيراز همچنين با گرامي‌داشت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر را حماسه‌اي ماندگار در تاريخ جهان دانست و گفت: کشورهای غربی همه تجهیزات نظامی و دفاعی را در اختیار صدام گذاشتند اما با این همه امکانات خرمشهر فتح شد؛ صدامیان بیش از 16 هزار اسیر دادند كه در تاریخ بی سابقه است. اینها خودشان را به اسارت نیروهای اسلام در آوردند و مقاومت اولین بار نشان داد که عاملی است قوی تر از همه سلاح های برنده عالم .

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: بعد از فتح خرمشهر، مقاومت به مکتبی تبديل و روز 3 خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی شد؛ آنچه در یمن و سوریه و عراق و لبنان شاهدیم، حاصل مقاومت و ایستادگی و خسته نشدن است.


انتهای پیام