• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-3373-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بیست و ششمین یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهید آباد برگزار شد

زارع: همه داشته‌ها را مدیون شهدائیم/ اکبری: مستقل‌ترین دوران ایران را سپری می‌کنیم

بیست و ششمین یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهیدآباد از توابع شهرستان خرمبید استان فارس، با حضور خانواه شهدا در مسجد صاحب‌الزمان، شهیدآباد برگزار شد.

به گزارش دریافتی ایسنا منطقه فارس، بیست و ششمین یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهیدآباد، با حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، مسئولان محلی و استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شامگاه پنجشنبه 22 تیرماه در مسجد صاحب‌الزمان شهیدآباد برگزار شد.

سخنگوی یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهیدآباد گفت: تمام شهدای شهیدآباد در وصیت‌نامه‌های خود به حمایت و پیروی از ولایت فقیه سفارش کردند .

  در آغاز این یادواره حجت‌الاسلام عقیل اکبری، سخنگوی یادواره گفت: برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد یادواره در دو بخش بلندمدت و کوتاه‌‌مدت برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده است .

حجت‌الاسلام اکبری برپایی نمایشگاه بزرگ آثار شهدای شهیدآباد، بازسازی مناطق عملیاتی محل شهادت شهدای شهیدآباد، تعدادی از ادوات جنگی و تبیین آنچه در طول عملیات‌های دفاع مقدس به وقوع پیوسته را از جمله برنامه‌های بلندمدت انجام شده توسط این ستاد برشمرد .

او با اشاره به اینکه برگزاری بیست و ششمین یادواره شهدای شهیدآباد مهمترین برنامه کوتاه‌مدتی است که هر سال توسط ستاد یادواره انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این برنامه با حضور خانواده‌های شهدا، اهالی روستا و با اجرای مجری توانمند آقای نظام اسلامی از عزیزان ایثارگر و جانباز دفاع مقدس و روایتگری سردار کاجی از سرداران دفاع مقدس و تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم برگزار شد .

وی هدف از برگزاری باشکوه یادواره شهدا به صورت مدون را اعلام راه، پیام و هدف شهدای شهیدآباد به کل کشور و معرفی این شهدا به مردم عنوان و تاکید کرد: تمام اهالی این روستا به ویژه مسئولان این منطقه بر خود واجب می‌دانند که راه شهدا را ادامه دهند و با تمام توان در راستای اطلاع‌رسانی منش و هدف شهدا به جامعه تلاش کنند .

سخنگوی یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهیدآباد خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های بلندمدت مانند برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی و اجتماعی همچون محافل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز کشوری، شب شعر شهدای شهیدآباد و دعوت از شاعران آئینی استان و شهرستان و غیره دیگر برنامه‌هایی است که توسط ستاد یادواره شهدای شهیدآباد برنامه‌ریزی شده است و زمان برگزاری هرکدام به طور مجزا در طول سال اطلاع‌رسانی می‌شود .

وی با اشاره به اینکه در تمام وصیت‌نامه‌های شهدا، حمایت و پیروی از ولایت فقیه مورد تاکید قرار گرفته است، عنوان کرد: حمایت و پیروی از ولایت فقیه خواسته شهدا، خانواده شهدا و جوانان ما است .

سخنگوی یادواره سرداران و 46 شهید روستای شهیدآباد با ابراز گلایه از اینکه فضای مناسب برای برگزاری یادواره شهدای شهیدآباد وجود ندارد، از مسئولان محلی و همچنین نمایندگان مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی که در این آئین حضور داشتند درخواست کرد: فضای مناسبی برای برگزاری سالانه یادواره شهدا و همچنین برپایی نمایشگاه دائمی آثار شهدا به صورت دائمی راه‌اندازی شود تا مورد استفاده مسافران و مردم قرار گیرد .

همه داشته‌هایمان را مدیون شهدا هستیم

نماینده مردم شهرستان‌های آباده، خرم‌بید و بوانات در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورا و اسلام ناب محمدی (ص) و رسیدن به کمال مهمترین هدف شهدا بود، گفت: امروز مدافعان حرم‌های اهل بیت (ع) نیز به دنبال تحقق همین اهداف هستند.

رحیم زارع اضافه کرد: حرکت در مسیر شهدا یعنی پاس داشتن خط قرمزهای شهدا که ولایت فقیه و سپاه پاسداران از جمله خطوط قرمز شهدا هستند و باید در جامعه اسلامی ما پاس داشته شوند .

زارع همه داشته‌های امروز مردم ایران را مدیون شهدا و جان‌فشانی آنان دانست و گفت: هر چند هنوز تمام انتظارات مردم از انقلاب محقق نشده است اما جمهوری اسلامی ایران در سطح دنیا در زمینه‌های مختلف حرف برای گفتن دارد .

وی با اشاره به وضعیت نامناسب اشتغال، نرخ بالای بیکاری در کشور و غیره، عنوان کرد: تنها راه برون‌رفت از این مشکلات و رونق اشتغال و اقتصاد کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری است .

نماینده مردم شهرستان‌های آباده، بوانات و خرم‌بید به تبیین برخی اقدامات صورت گرفته در این زمینه در مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: برخی قوانین کشور در حوزه سیاسی و اقتصادی با هدف خروج از رکود باید اجرایی شود تا دغدغه مردم که بیکاری است رفع شود .

شهدا مصداق ایمان و عمل صالحند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: شهدای ما مصداق عملی ایمان و عمل صالح هستند .

علی اکبری با اشاره به فرازهایی از بیانات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، تصریح کرد:‌ ایران در زمان حساس کنونی مستقل‌ترین دوران حکومت را سپری می‌کند و بدون وابستگی به هیچ ابرقدرتی با اراده و خواست مردم اداره می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهادت معامله با خداوند است، خاطرنشان کرد: شهدا در مسیر دفاع از کشورمان بر سر جان خود با خداوند معامله کردند تا ایران اسلامی امروز با عزت در دنیا حرف برای گفتن داشته باشد .

اکبری که خود برادر سردار شهید شعبانعلی اکبری و از شهدای روستای شهیدآّاد است، با بیان اینکه ایمان و عمل صالح از مهمترین آموزه‌های دینی ما است، تصریح کرد: شهدای ما بارزترین مصداق عملی ایمان و عمل صالح هستند .

به گزارش ایسنا، روستای شهید آباد،‌ در دوران دفاع مقدس 46 شهید و نزدیک به 60 جانباز و آزاده در راه نظام اسلامی تقدیم ایران کرد. این روستا اکنون 700 نفر جمعیت دارد.


انتهای پیام