• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-3473-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دبیر جامعه روحانیت شیراز هشدار داد

آسیب‌های فرهنگی در جامعه به سطح خطرناکی رسیده است

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز اعتقاد دارد معضلات و آسیب‌های فرهنگی در جامعه کنونی به سطح خطرناکی رسیده و موارد خطرناکی از ناهنجاری‌های فرهنگی در نهادها به‌ویژه آموزش و پرورش گزارش شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی جامعه روحانیت شیراز، حجت‌الاسلام سید محی‌الدین طاهری در نشست جامعه روحانیت شیراز، گفت: اگر موارد گزارش شده در خصوص برخی مدارس شیراز صحت داشته باشد، زنگ خطری جدی است که نسل‌های امروز و آینده را تهدید می‌کند.

او گفت: در نهادی مانند آموز و پرورش بباید اجازه داد مواردی پی‌ریزی شود که با شرع مقدس و اصول و آموزه‌های اسلامی منافات و تضاد دارد؛ نباید اجازه داد برخی جاده صاف‌کن برنامه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در ایران باشند.

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز با اشاره به اعمال برخی محدودیت‌ها از سوی آموزش و پرورش برای فعالیت مدارس دینی گفت: نباید به برخی مسئولان اجازه داد مدارس امین تحت اشراف حوزهای علمیه که مورد وثوق مردم و نظام اسلامی هستند را به بهانه‌های واهی تعطیل کرده یا با اعمال محدودیت‌هایی از کارآیی مطلوب بیندازند.

او با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه روحانیت نسبت به سند 2030، گفت: مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن که در کلام مقام معظم رهبری نیز بسیار بر آن تاکید شده یک مسئله مهم، عینی و جدی است؛  غفلت از این موضوع سبب شده امروزه شاهد اثرات تلخ آن در برخی برنامه ریزی ها و رویکردها در نظام فرهنگی کشور باشیم .

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هجمه های اخیر علیه فعالیت های سپاه پاسداران نیز گفت: سپاه پاسداران که امروز نقش پررنگی در برقراری امنیت و آرامش در کشور داشته و در این راه متحمل بیشترین هزینه های مالی و جانی شده و بازوی قدرتمند نظام اسلامی نیز هست، متاسفانه از داخل و خارج کشور مورد هجمه های ناجوانمردانه واقع شده و آماج انواع تهمت ها قرار می‌گیرد .

او ادامه داد: در این میان، وظیفه روحانیت تبیین صحیح فعالیت‌های سپاه برای مردم و روشنگری در خصوص تلاش این ارگان برای حفظ امنیت جامعه است. بنابراین روحانیت باید نیروها و سرمایه های انقلاب را باهم متحد و در خط ولایت فقیه حفظ کند تا بتوانیم گردنه های موجود و پیش روی نظام را به سلامت پشت سر بگذاریم .

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز در ادامه سخنان خود گفت: دشمنان داخلی و خارجی دنبال این هستند که هرکجا که بازویی برای رهبری است را تصعیف و در مقابل مردم قرار دهند این افراد باید بدانند جامعه روحانیت دست از حمایت و پشتیبانی از مجموعه ها و سرمایه های نظام برنخواهد داشت .

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های شورا و شهرداری شیراز نیز خاطرنشان کرد: باید به این نکته نیز اشاره کرد که جامعه روحانیت از خدمات شورای چهارم و از زحمات مهندس پاک فطرت شهردار شیراز قدردانی کرده و امیدوار است شورای پنجم تحت تأثیر باندهای قدرت و ثروت قرار نگیرد و در جهت منافع مردم گام بردارد .

طاهری خاطرنشان کرد: شهردار شیراز باید برای مسائل فرهنگی و اجتماعی و عمرانی شهر کار کند و شهرداری شیراز جای سیاست بازی و پر کردن کیسه های از قبل دوخته شده نیست و نباید مصالح عمومی مردم را خدای سیاست زدگی کرد .


انتهای پیام