• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شهردار شیراز:

خبرنگاران امروز را آیندگان قضاوت خواهند کرد

شهردار شیراز با تصریح اینکه خبرنگار می‌‌تواند با درست عمل کردن به وظایف خود، پیشرفت جوامع را بسترسازی کند، تصریح کرد که خبرنگاران امروز را آیندگان براساس عملکرد آنان قضاوت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌رضا پاکفطرت شامگاه پنجشنبه 19 مرداد در مراسم نکوداشت مقام خبرنگار در شیراز، گفت: امروز اگر بخواهیم اطلاعاتی در مورد گذشته 50 سال قبل و پیش از آن کسب کنیم، روزنامه‌ها و نوشته‌ها و گزارش‌های خبرنگاران یکی از مهمترین منابع ما محسوب می‌شوند.

پاک‌فطرت با تاکید براینکه 50 سال دیگر هم مردم عملکرد مسئولان و شیوه زندگی و تعاملات ما را از طریق رجوع به اخبار و گزارش‌های خبرنگاران بررسی کرده و شرایط این دوران را تجسم می‌کنند.

او با تصریح اینکه خبرنگاران در واقع تاریخ‌نگاران صدیق جامعه محسوب می‌شوند، گفت: نگاشتن هر خبر و گزارش به معنای نگارش سطری از تاریخ امروز است؛ این سطر نه تنها امروز که در آینده هم قضاوت خواهد شد.

شهردار شیراز رسانه، فعالیت رسانه‌ای و خصوصا تلاش‌های خبرنگاران را از عوامل مهم در توسعه جوامع ارزیابی و تاکید کرد: انتقاد به‌موقع و سازنده، اثری بسیاری عمیق بر عملکرد مسئولان و دستگاه‌های اجرایی داشته و خواهد داشت.

او اعتقاد دارد که اگر در شیراز و فارس اقدامی انجام شده و می‌شود، قطعا خبرنگاران و رسانه‌ها در آن تاثیرگذار بوده و هستند، گفت: به رسانه‌ها توصیه می‌کنم که فرهنگ کار و تلاش را در جامعه ترویج دهیم.

شهردار شیراز گفت: شیراز با این داشته‌های مطلوب، اگر تنها در بحث گردشگری روزآمد شود، نباید یک نفر بیکار هم در آن سکونت داشته باشد؛ شیراز توانایی تامین اقتصاد این کلان‌شهر و استان فارس را دارد.

پاک‌فطرت گفت: قطعا خبرنگاران هستند که قادر به ایجاد انگیزه و تحرک در مسئولان خواهند بود، بنابر این باید شغل و مسئولیت خود را بسیار جدی گرفته و برای ساختن آینده‌ای خوب برای فرزندانمان تلاش کنیم.

شهردار شیراز با تصریح اینکه شکوفایی اقتصادی و رفع بیکاری با حرف زدن و شعار دادن محقق نخواهد شد، گفت: این که مدام به گذشته اعتراض کرده و مدعی باشیم قبلی‌ها کار نکردند و تنها ما قرار است کاری انجام دهیم، هیچ زمانی موفقیت حاصل نمی‌شود؛ باید تلاش را سرلوحه کار قرار داد و تنها به آینده نگاه کرد.

پاک‌فطرت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه باید بدانیم که مسئولیت در جمهوری اسلامی، تفریح نیست، کسی که به‌عنوان شهردار یک شهر یا استاندار یک استان یا نماینده مجلس برگزیده می‌شود، نمی‌‌تواند برای کار و فعالیت خود زمان تعریف کند چون با هشت ساعت کار روزانه یا پنج روز کار در هفته، شهر و استان و کشور ساخته و مسیر توسعه به آنگونه که باید،‌ طی نمی‌شود.


انتهای پیام