• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2474-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان فارس:

سود سهام عدالت شهریورماه امسال پرداخت می شود

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری استان فارس گفت: سود سهام عدالت شهریورماه امسال به سهام‌داران پرداخت می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، افشین انصاری شنبه 21 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در استان فارس 3 میلیون و 350 هزار نفر مشمول دریافت سود سهام عدالت شده‌اند که از این تعداد 3 میلیون 290 هزار نفر برای دریافت این سود تائید شده اند .

وی با بیان اینکه اعلام شماره شبای بانکی برای دریافت سود سهام عدالت لازم است، گفت: متاسفانه تا به امروز حدود 1 میلیون و 138 هزار نفر از مشمولان سهام عدالت در فارس شماره شبا را در سامانه ثبت نکرده‌اند.

انصاری یادآور شد افرادیکه شماره شبا را در سامانه ثبت نکرده‌اند تنها تا یک هفته آینده فرصت خواهند داشت، گفت: سود سهام عدالت برای هر نفر 150 هزار تومان است و این سود شامل تمام افراد خواهد شد حتی آنان که در سامانه بدهکار می باشند و معدل دریافتی افراد چیزی حدود 80 هزار تومان خواهد بود .

انصاری همچنین در مورد کسانی که دارای سهام عدالت هستند و اما در سامانه اسمشان درج نشده است نیز گفت:این افراد با مراجعه به دفاتر تعاونی در سراسر استان و ثبت نام مشکلشان حل خواهد شد اما تنها 2هفته دیگر برای این کار فرصت دارند تا مشمول دریافت سود سهام عدالت شوند .

وی در مورد کسانی که تا به حال هیچ ثبت نامی برای دریافت برگه سهام عدالت نکرده اند نیز اظهار داشت:هنوز تصمیم قطعی برای این افراد اتخاذ نشده است .

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری استان فارس خاطرنشان کرد:مطابق قانون وضع شده سود سهام عدالت در سال باید دو تا 3 بار به مشمولین پرداخت شود؛ سود سهام عدالت از دنیا رفتگان نیز به ورثه ایشان پرداخت خواهد شد .

او در مورد تسویه بدهی سهامداران نیز گفت: این مسئله مربوط به هیات عالی واگذاری سهام عدالت است و طی 5 یا 6سال باید از همان محل مستهلک شود که اگر این کار صورت نگیرد مغایر با اصل 44قانون اساسی است و ما می خواهیم که آنان را قانع به انجام این کار کنیم.


انتهای پیام