• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2774-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نايب رئيس اتاق بازرگاني شيراز:

توهم تخلف عاملي موثر بر كار نكردن است/
اتاق بازرگاني شيراز به سمت دانش‌بنياني پيش‌مي‌رود

نايب رئيس اتاق بازرگاني، صنايع‌، معادن و كشاورزي شيراز معتقد است كه توهم تخلف به عاملي براي كار نكردن بعضي از دستگاه‌ها تبديل شده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمدصادق حميديان بعدازظهر شنبه 21 مرداد در جمع خبرنگاران با بيان اينكه بعضي از پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري مدت‌هاست معطل همين توهم تخلف است، گفت: بسياري از فعاليت‌هاي ما به‌جاي پيشگيري محور، درمان محور شده است.

او با بيان اينكه در حوزه پزشكي به‌جاي تمركز فعاليت‌ها براي پيشگيري، در ايجاد و توسعه بيمارستان‌ها فعال‌تر هستيم، گفت: در پيشگيري از قاچاق چه كرده‌ايم و در مبارزه‌ با قاچاق چه ميزان فعاليت داشته‌ايم.

صادقيان تاكيد كرد كه در اين فضا، رسانه و خبرنگاران سنگين‌ترين وظيفه را عهده‌دار است، گفت: در عرصه رسانه‌ هم از سلامت محوري دور و وارد درمان محوري شده‌ايم و از اين مسير حل مشكلات را دنبال مي‌كنيم؛ از رسانه‌ها انتظار داريم كه بنا بر رسالتي كه عهده دار هستند، اهتمام ويژه‌اي روي حوزه سلامت محوري داشته باشند.

او همچنين گفت: كشور در آستانه تحول مديريتي قرار دارد و استان فارس و شيراز نيز از چنين فضايي متاثر خواهيد بود؛ نكته مغفول مانده استفاده از ظرفيت‌هاي استان در پست‌هاي مديريتي و البته جانشين‌پروري است؛ بالا رفتن ميانگين سن مديريتي در كشور، چابكي را كاهش داده است؛ بايد تلاش كرد كه مديران ارشد در انتخاب مديران مياني، كارآمدي را مد نظر قرار داده و ظرفيت‌ها را شكوفا كنند.

صادقيان با اشاره به وضعيت اتاق بازرگاني شيراز، گفت: اتاق در يكسال گذشته شاهد تحولات خوبي بوده اگرچه هنوز با نقطه مطلوب فاصله داريم اما بايد براي رسيدن به اين نقطه تلاش كنيم؛ خوشبختانه اتاق از حالت سنتي و قديمي خارج شده و به سمت اتاقي دانش‌محور پيش مي‌رود.

نايب رئيس اتاق بازرگاني شيراز گفت: با استفاده از اساتيد دانشگاهي، فعاليت‌هاي تحقيقاتي و پايش در زمينه ايجاد محيط كسب و كار تلاشي آغاز شده است؛ امروز به دنبال داشتن اتاق پويا و مبتني بر دانش هستيم تا با تمام توان در خدمت ذي‌نفعان باشيم.


انتهای پیام