• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3180-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

كامراني:

كانون پرورش فكري تنها نهاد قصه‌گويي تخصصي ايران است

معاون فرهنگي اداره كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان فارس اعتقاد دارد اين مجموعه، تنها نهاد تخصصي قصه‌گويي در ايران به شمار مي‌رود.

سعيدرضا كامراني در گفت و گو با ايسنا منطقه‌ي فارس، گفت: از ديرباز گوش ما با نواي قصه‌گويي بزرگانمان آشنا بوده است؛ قصه‌هايي كه ذهن انسان‌هاي انديشمند و آينده نگر را به سمت تحقق اهداف هدايت كرد.

وي با بيان اينكه قصه‌اي نظير اسب بالدار سبب‌ساز اختراع هواپيما شده است، گفت: بيستمين سال برگزاري اين همايش در فارس است افزود: از 200 نفر شركت كننده درسطح  استان،22 نفر به مرحله استاني باهم به رقابت مي‌پردازند .

كامراني خاطر نشان كرد: اين يك جشنواره بين‌المللي است كه در سطح مركز شروع شده است و پذيرفته شدگان به سطح استاني،كشوري و در نهايت برگزيدگان براي شركت در رقابت‌هاي بين‌المللي اعزام مي‌شوند.

وي با اشاره به اهميت قصه گويي براي كودكان بيان كرد: اين جشنواره در 3 بخش آزاد، مربيان در مراكز فرهنگي و هنري كانون‌ها و قصه گويي پدر برزگ‌ها و مادر بزرگ‌ها برگزار مي‌شود.

كامراني با توجه به اينكه استان فارس يك استان پيشرو در مسائل فرهنگي و هنري است، افزود: قصه گويي باعث افزايش سطح هوش اجتماعي، شكل دهي به شخصيت كودكان، افزايش مهارت شنوايي، كلامي و فن بيان و ... مي‌شود.


انتهای پیام