• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3880-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون رئیس جمهور:

حافظ در قافیه و شعر و مرزها محدود نمی‌شود

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعتقاد دارد حافظ در قافیه و شعر محدود نشده و متعلق به یک مرز نیست.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، دکتر مونسان شامگاه چهارشنبه 19 مهر در بیست و یکمین یادروز حافظ در شیراز گفت: بیست مهر روز بزرگداشت شاعر، عارف فیلسوف اندیشه‌اش زمین و زمان را در نوردیده، شاعر ایرانی با شهرتی جهانی که شرق و غرب را با نفوذ کلامش شیفته کرده است.

او با تصریح اینکه بی‌شک چنین شخصیتی متعلق به ایرانیان نیست، حافظ را مربوط همه جهان است، گفت: تنها ایرانیان نیستند که شیفته کلام او هستند، ‌اندیشه‌های او فراتر از یک ملت است به همین دلیل آوازه‌اش جهانی شده و هر کس در جهان به دنبال آمدن به ایران است به دنبال بازدید و زیارت آرامگاه است.

مونسان خاطرنشان کرد: حافظ در کلام و اندیشه‌هایش همواره دغدغه همه بشریت را مطرح کرده و به موضوعاتی می‌پردازد که همه جهان به آن توجه دارند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وصف مقام معظم رهبری در خصوص حافظ، توصیفات معظم‌له را بهترین توصیف از این شاعر جهانی دانست و گفت: حافظ دغدغه‌ی همه جوامع د راقصی نقاط جهان را بیان کرده از این رو است که حافقظ را در تمام دنیا می‌شناسند.

مونسان خاطرنشان کرد: در عظمت حافظ همین بس که گوته خود را مبهوت حافظ می‌داند و با افتخار لقب مریدی حافظ را برخود نهاده است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم مستند تهیه شده توسط صدا و سیمای فارس با عنوان می‌بی غش رونمایی شد.


انتهای پیام