• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1776-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

ايمانيه در پاسخ به انتقادات نماينده شيراز:

فراجناحی هستم/ تسلیم سیاسی‌کاری‌ها نمی‌شوم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به انتقادات نماینده مردم شیراز در مجلس که پس از اجرای یک نظرسنجی در این دانشگاه و برای انتخاب رئیس جدید انجام شده بود، طرح شده است، پاسخ داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدهادی ایمانیه با این تاکید که پاسخ اتهامات وارد شده‌ی یکی از نمایندگان شیراز در مجلس در قالب شکواییه‌ای که به کمیته‌ی رسیدگی به تخلفات نمایندگان مجلس ارسال می‌کند، خواهد داد، اعلام کرده است: ایشان 6 ماه تبلیغ کرد که هیئتی به نمایندگی از کمیسیون اصل 90 را به شیراز دعوت کرده‌ام که به تخلفات رئیس دانشگاه رسیدگی کنند و پس از حضور این هیئت محترم، ایشان به دلیل نتیجه نگرفتن از این حرکت، تا مدتی سکوت نسبی پیشه کردند که ظاهرا مجددا فعال شده‌اند و بنده، مجددا اعلام آمادگی می کنم که هر مرجع قانونی که وزارت یا مجلس محترم، صلاح می‌دانند، اعزام و به مشکلات رسیدگی کنند   .

ایمانیه با این تاکید که قصد ایجاد التهاب در جامعه را ندارد، گفته است: در ارتباط با برگزاری انتخابات در دانشگاه هم تنها یک پیشنهاد به وزیر محترم از طرف اینجانب بود که مورد قبول ایشان قرار گرفت و ادعای مهندسی انتخابات توسط شخص اینجانب و دانشگاه و چهار بندی که ذکر کرده اند، کاملا بی پایه و اساس است و شاهد این موضوع نیز شخص وزیر محترم و معاونین اعزامی ایشان هستند   .

او اضافه کرده است: در ارتباط با پزشک خانواده هم از ابتدای انتخاب ایشان به عنوان نماینده، در حضور رئیس محترم کمیسیون بهداشت مجلس، جناب آقای دکتر نوبخت، به ایشان عرض کردم که اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع، تکلیف قانونی ما بوده است؛ گرچه معایب آن را هم قبول دارم که البته رفع عمده معایب از اختیارات استان نیست و درخواست کردم شما که خود را دلسوز مردم می دانید با همکارانتان وقت بگذارید و طرحی جدید و بدون عیب را پیشنهاد بدهید و چون ما مجریان بدی بودیم، آن طرح بی نقص را به دانشگاه دیگری بدهید اجرا کند تا ما هم یاد بگیریم، اما تا امروز هیچگونه طرح جامع و پیشنهاد اصلاحی سراغ ندارم که ایشان ارایه کرده باشند   .

ایمانیه تاکید کرده است: در بحث حمایت از رئیس جمهور محترم هم به قول شاعر "دو صد گفته چون نیم کردار نیست"، بنده و همکاران زحمتکش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دولت یازدهم و آنچه از دولت دوازدهم می گذرد، تمام تلاش خود را صرف کردیم تا طرح های تحول دولت محترم به بهترین وجه اجرا شود و تقدیر جناب رئیس جمهور از اینجانب و دو رئیس دانشگاه علوم پزشکی دیگر در کشور نیز گویای همین موضوع است؛ موضع گیری ایشان هم در ارتباط با وزیر محترم، مکررا دستخوش تغییر بوده و به راحتی می توان سوابق سخنان و مصاحبه های ایشان را در چند سال گذشته استخراج کرد   .

وی اضافه کرده است: موضوع حب مقام هم از دیگر اتهاماتی است که ایشان وارد کرده؛ مردم عزیز و فرهیختگان دانشگاهی شهادت خواهند داد که چه کسانی و از چه راه‌هایی همواره تلاش می‌کنند تک تک جایگاه های مدیریتی را به خود و همفکران خود اختصاص دهند ( اعم از اینکه مناسب جایگاه مورد نظر باشند یا نباشند.)

ایمانیه همچنین به نماینده منتقد خود توصیه کرده است که چون دانشگاهی نیست اجازه دهد دانشگاه برای دانشگاهیان تصمیم بگیرد چون معتقد است ایجاد یاس و سرخوردگی در مردم دخالت غیرمنطقی را رقم خواهد زد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید براین که خود را فراجناحی می داند، عملکرد مدیریتی‌اش را موید این مطلب دانسته و تصریح کرده است: تسلیم فشارهای ناشی از سیاسی کاری در کل دوره مدیریتی نشده ام و به لطف خداوند نخواهم شد و دوره مدیریت ارشدی بنده از دولت هفتم و هشتم شروع شد که در سمت معاونت و سپس قائم مقام دانشگاه بودم.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس طي روزهاي اخير انتخاباتي در دانشگاه علوم پزشكي شيراز براي استفاده از مشاركت كاركنان اين دانشگاه در انتخاب رئيس برگزار شده بود .

بهرام پارسايي نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ايسنا از اين شيوه انتقاد کرده و گفته بود که این کار باعث ایجاد شکاف در جامعه دانشگاهی می شود .

پارسايي با تاكيد براينكه وزير بهداشت،‌ استاندار فارس و چهار نماينده شيراز به اين نتيجه رسيده‌اند كه رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز بايد تغيير كند، چهار دليل را براي نقد انتخابات برگزار شده عنوان كرده بود.


انتهای پیام