• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5374-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مديركل استاندار فارس مطرح كرد:

تسريع و تسهيل استانداردسازي كارگاه‌هاي توليد آجر در فارس

مديركل استاندارد استان فارس گفت: روند استانداردسازي كارگاه‌هاي توليد آجر در استان فارس در دستور كار قرار گرفته و با جديت پيگيري مي‌شود، البته تسهيلاتي براي توليدكنندگان مد نظر قرار گرفته است.

مرتضي رهنما در گفت و گو با ايسنا منطقه‌ي فارس با اشاره به فعاليت بالغ بر 50 كارگاه توليد آجر در استان فارس، گفت: اكثر اين كارگاه‌ها در مرودشت و كوار قرارداشته و به شكل سنتي آجر توليد مي‌كنند.

او با تصريح اينكه آجر به‌‌عنوان يكي از مصالح ساختماني پركاربرد، مشمول استاندارد اجباري است،‌ گفت: پيش از اين بارها به كارگاه‌هاي توليدي آجر در سراسر فارس اخطارهايي در خصوص لزوم دريافت نشان استاندارد داده شده بود اما تاكنون هيچ يك از واحدهاي توليدي در اين خصوص اقدامي انجام نداده‌اند.

رهنما يكي از مهمترين دلايل ورود نكردن توليد كنندگان آجر در فارس براي دريافت نشان استاندارد را وجود تصوري اشتباه دانست و گفت: توليدكنندگان آجر در فارس چون به شكل سنتي فعاليت دارند، تصور مي‌كنند دريافت استاندارد براي چنين كارگاه‌هايي بسيار دشوار و پيچيده يا حتي غيرممكن است.

او با بيان اينكه اكثر كارگاه‌هاي توليد آجر در فارس قابليت و استعداد استانداردسازي محصولات را دارد، گفت: اداره كل استاندارد فارس تسهيلاتي را پيش بيني كرده است تا توليد كنندگان آجر در استان بتوانند در كوتاه‌ترين زمان ممكن و با شرايطي مناسب نشان استاندارد را دريافت كنند.

رهنما با بيان اينكه طي 10 روز گذشته شناسايي و اعلام اخطار كتبي به تمام توليدكنندگان آجر در سراسر فارس به جد در دستور كار قرار گرفته است، از آنان خواست كه اين اخطار را جدي گرفته و در اسرع وقت براي طي مراحل دريافت نشان استاندارد اقدام كنند.

مديركل استاندارد فارس با يادآوري اينكه تاكنون 12 توليد كننده آجر براي تشكيل پرونده مراجعه كرده‌اند، گفت: با توجه به وجود سامانه‌ي اينترنتي، توليدكنندگان مي‌توانند بدون نياز به مراجعه‌ي حضوري نسبت به تشكيل پرونده و انجام امور اداري براي دريافت نشان استاندارد از طريق اين سامانه اقدام كنند.

او در خصوص تسهيلات پيش‌بيني شده براي توليد كنندگان آجر، گفت: اداره كل استاندارد فارس مي‌تواند براي كمك به توليدكنندگان آجر، زمينه ايجاد يك آزمايشگاه مشترك را فراهم كرده يا بستري ايجاد كند تا يك آزمايشگاه از آزمايشگاه‌هاي معتمد، طرف قرارداد تمام توليد كنندگان باشد.

مديركل استاندارد فارس با تصريح اينكه مقاومت در برابر استانداردسازي توليدات، برخورد قانوني را به‌دنبال دارد، گفت: ما به هيچ قصد برخورد قهري با توليدكنندگان آجر را نداريم اما در صورت بي توجهي به اخطارها، با افراد به‌عنوان متخلف و براساس قانون برخورد مي‌شود. 


انتهای پیام