• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-5414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو هیئت رئیسه شورای شیراز:

شورای پنجم و شهردار شیراز قصد انجام فعالیت سیاسی ندارد

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این شورا و شهردار منتخب به هیچ عنوان قصد انجام فعالیت‌های سیاسی را ندارند، در عین‌حال تاکید کرد که رای بر آمده از صندوق‌ها دارای یک پایگاه اجتماعی و مردمی با سلیقه اصلاح طلبی بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌‌ی فارس، نوذر امامی عصر دوشنبه 22 آبان در نطق قبل از دستور هفدهمین جلسه‌ی علنی شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد که با توجه به نگاه مردم در انتخاب اعضای شورای پنجم، موکلان اعضای این شورا انتظار دارند که به مطالبات آنان در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پاسخی مناسب داده شود.

وی با ابراز خرسندی از صدور حکم شهردار بعد از گذشت مدتی نسبتا طولانی، به طرح انتظارات خود از شهردار شیراز پرداخت و گفت: شیراز دارای امکانات بالقوه و بالفعل فراوانی و طبیعتا مشکلات زیادی است و انتظار اینکه در کوتاه مدت تمام این مشکلات حل شود، دور از واقعیت و تبدیل امکانات بالقوه به سرمایه زود هنگام هم دور از ذهن خواهد بود؛ اما انتظار داریم با توجه به تجربه و دانش و توانمندی شهردار جهت گیری‌ها و رویکردها در مسیر سیستمی کردن و برنامه‌ریزی و آینده‌نگری منطبق بر نیازها،‌ انتظارات و اولویت‌های مردم و شهر باشد.

امامی با اشاره به تاکید شهردار بر توجه به شهر انسان محور، گفت: شورای پنجم با استقبال و تاکید براین اصل از همه مردم و مسولین تقاضا دارد که این مهم را در برنامه آینده شهر لحاظ کرده و بیشتر از این زمینه را برای دعوت هر چه بیشتر از ماشین و زندگی ماشینی فراهم نکنیم که این موضوع مغایر با بحث انسان محوری است.

عضو هیئت رئیسه شورای شیراز یکی از دغدغه‌ها و مشکلات اساسی شهرداری را محقق نشدن بودجه شهرداری عنوان و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم وصول مطالبات شهرداری از نهادها و ارگان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی در اولویت کار شهردار و شورای شهر قرار گیرد.

او از استاندار فارس و فرماندار شیراز درخواست کرد شهرداری شیراز را در وصول مطالبات از دستگاه‌های مختلف دولتی همراهی و حمایت کنند.

امامی اضافه کرد: مهمترین روش و برنامه ای که می‌توان با آن مشکلات شهر را حل و پروژه های شهرداری را اجرا کرد سرمایه گذاری داخلی و خارجی و بها دادن به افرادی است که کار و خدمت و البته کسب سود معقول و منطقی را دوست دارند؛ ورود به این موضوع نیاز به استقبال شهردار و شورای شهر و شهامت و کارشناسی و تدبیر و مدیریت و همکاری بین بخشی دارد.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تغییرات در نظام اداری و سازمانی موضوعی معمولی و طبیعی بوده و خواهد بود اما سفارش شورای پنجم به شهردار این است که در انتخاب مدیران و همکاران خود اولا اصل را بر استفاده از نیروهای کارآمد مجموعه شهرداری قرار دهد.

امامی ادامه داد: تعهد و تخصص و تجربه و سلامتی نفس و پاکدستی و پاسخگویی و اصالت نیروها باید مورد نظر و توجه ویژه باشد و عدالت جنسیتی هم در این تغییرات فراموش نشود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان از زلزله‌ی غرب ایران، آمادگی شورا و شهرداری شیراز برای کمک و همراهی را اعلام کرد.


انتهای پیام