• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5574-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار ویژه لارستان:

فرهنگ‌سازي از مهمترين موضوعات در اشتغال پايدار است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: فرهنگ سازی از مهمترین موضوعات در ايجاد اشتغال پایدار و مقاوم کردن بحث اقتصاد کشور است .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، جلیل حسنی سه‌شنبه 23 آبان در جلسه‌ي کارگروه توسعه و اشتغال بخش بنارویه از توابع شهرستان لارستان، گفت: تحقق شعار سال در خصوص اقتصاد مقاومتی، با همکاری و تعامل مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، می‌تواند در اشتغال‌زایی پایدار و توسعه جامعه کمک كند.

او با تاكيد براينكه نبايد و نمي‌توان براي اشتغال روي بخش دولتي تمركز داشت، لزوم معطوف شدن تمام نگاه‌ها به بخش خصوصي در اين مبحث را يادآور و متذكر شد: بايد براي رونق سرمایه گذاری و رفع موانع تولید تلاش و با همكاري دولت، بخش خصوصي، خيرين و با هماهنگي كامل، اقداماتي را بسترسازي كرد كه اقتصاد داخلي پويا و مقاوم شود.

حسني لزوم دانش‌بنيان كردن فعاليت‌هاي اقتصادي را نيز مورد تاكيد قرار داد و پيشرفت در حوزه‌هاي مختلف خصوصا بخش اقتصاد را مستلزم دست‌يافتن به تكنولوژي‌هاي برتر و حركت‌هاي دانش‌بنيان دانست.

وی گفت: شوراها و دهیاران سعی کنند متناسب با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سرمایه گذاران در روستای خود واحدهاي توليدي راه‌اندازي كرده و براي بيكاران منطقه‌ي خود زمينه اشتغال ايجاد كنند؛ بخشداران هر هفته در اين خصوص بايد گزارش هفتگي ارائه دهند.

فرماندار ویژه لارستان خاطرنشان کرد: اگر 50 درصد از روزمرگي دور شويم و به اشتغال و سرمايه‌گذاري بپردازيم، قطعا تاثيرگذار خواهد بود؛ البته در كنار اين موضوع نبايد مسئوليت‌هاي ديگر خود در ابعاد امنيتي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي را فراموش كرد.

حسني با بيان اينكه امنيت بسترساز فعاليت‌ها و رونق اقتصادي است، گفت: بايد نگرش افراد خصوصا تحصيلكردگان دانشگاهي بيكار را نسبت به اشتغال تغيير دهيم؛ افراد نبايد تنها به مشاغل اداري دولتي به‌عنوان شغل نگاه كنند بلكه بايد براي كارآفرين شدن تلاش داشته باشند.

او همچنين بحث بیمه را از موضوعات اساسی، ضروری و مورد توجه دولت برشمرد و گفت: برای روستائیان و عشایر بيمه اثرات مطلوبي داشته و دارد و شوراها و دهياران بايد موضوع بيمه را جدي بگيرند.

فرماندار ویژه لارستان یادآور شد: گسترش فعالیت‌های بیمه روستایی به نوعي ضامن ايجاد اشتغال پايدار محسوب مي‌شود.

حسني از بخشداران خواست تا موضوع بيمه عشايري و روستايي را پيگيري كرده و زمينه‌اي را بسترسازي كنند تا تمام افراد مشمول تحت پوشش خدمات بيمه‌اي قرار گيرند.


انتهای پیام