• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5674-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار فارس:

خروج فارس از بن‌بست ريلي يك اولويت است

استاندار فارس با بيان اينكه تقويت ناوگان ريلي فارس يك ضرورت محسوب مي‌شود، گفت: اتصال راه‌آهن فارس به يكي از نقاط بندري جنوب كشور به‌عنوان اولويت مد نظر قرار دارد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، اسماعيل تبادار سه‌شنبه 23 آبان در حاشيه‌ي بازديد از خطوط ريلي و روند ساخت سيلوهاي گندم در فارس به خبرنگاران گفت: راه‌آهن فارس به طور متوسط 500 هزار مسافر را جابه‌جا مي‌كند اما در بخش بار نيازمند تقويت ناوگان هستيم.

او با بيان اينكه حمل و نقل ريلي يكي از اصلي‌ترين بسترهاي حمل و نقل بار و مسافر محسوب مي‌شود، گفت: اگر ناوگان ريلي فارس به شكل مناسبي تقويت شده و در كنار حمل و نقل هوايي و زميني شكل گيرد، قطعا به تقويت استان كمك خواهد كرد.

او مبحث حمل و نقل را در بخش‌هاي مختلف زميني، هوايي و ريلي از زيرساخت‌هاي مهم و اولويت‌هاي اصلي مد نظر خود دانست و گفت: نگاه استانداري اتصال راه‌آهن فارس به يكي از نقاط بندري نظير هرمزگان، بوشهر يا خوزستان است؛ در اين بخش تلاش ما معطوف به عملياتي شدن پروژه در مدت زماني كوتاه خواهد بود.

استاندار فارس حمل و نقل ريلي و تقويت و توسعه‌ي آن را ضرورتي در كنار فعاليت‌هاي اقتصادي در بخش‌هاي معدني، كشاورزي و صنعتي دانست و گفت: با اتصال خط آهن فارس به جنوب كشور مي‌توان توليداتي نظير محصولات معدني، كشاورزي و صنايع پتروشيمي و ... را صادر كرد.

تبادار همچنين تقويت و توسعه‌ي حمل و نقل ريلي را تاثيرگذار بر صنعت گردشگري و رونق آن دانست و گفت: يكي از ظرفيت‌هاي مهم فارس گردشگري است و براي رونق اين بخش بايد زيرساخت حمل و نقلي مناسبي وجود داشته باشد.

استاندار فارس همچنين در بازديد از سيلوي در حال ساخت استان گفت: فارس جايگاه مناسبي در توليد گندم به‌عنوان يك محصول استراتژيك دارد و در اين رابطه علاوه بر نياز داخل استان، سالانه 400 هزارتن گندم صادر مي‌كند.

تبادار وجود سيلوهاي مناسب را در استان فارس يك ضرورت دانست و گفت: اميدواريم تا آذرماه امسال سیلوهاي در حال ساخت با ظرفيت 300 هزارتن، آماده بهره‌برداري شود.


انتهای پیام