• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5774-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئيس سازمان صنعت فارس:

سالانه هفت و نيم ميليون تن سيمان در فارس توليد مي‌شود

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تولید سالانه سيمان در اين استان را، بالغ بر هفت و نيم ميليون تن اعلام و اضافه كرد: اين ميزان سيمان توسط 10 كارخانه توليد در سراسر فارس توليد مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس علي همتي سه‌شنبه 23 آبان در جمع خبرنگاران گفت: ظرفیت روزانه تولید سیمان خاکستری در فارس بالغ بر 22 هزار تن است.

او با بيان اينكه هم‌اينك در فارس كارخانه‌هاي سیمان فارس، فارس نو، لارستان، فیروزآباد، داراب، لامرد، نی‌ریز  (خاکستری و سفید)، آباده و قیر و کارزین فعال است، گفت: كارخانه‌هاي سيمان يكي از پايه‌هاي اصلي صنعت و اشتغال در استان فارس محسوب مي‌شوند. 

همتي فارس را دومين توليد كننده سيمان در كشور دانست و گفت: تعداد 118 کارخانه سیمان با تولید 24 نوع محصول در کشور فعال است و سالانه بين 90 تا 96 تن سيمان در اين واحدها توليد مي‌شود.

او با بيان اينكه توليد روزانه سيمان در فارس به عدد 22 هزار تن مي‌رسد، گفت: سال گذشته بالغ بر 893 هزار تن انواع سيمان به ارزش 28 ميليون دلار از فارس به كشورهاي مختلف صادر شده است.

همتي گفت: كارخانه‌هاي سيمان در فارس براي 2 هزار و 900 نفر به شكل مستقيم و براي 7 هزار نفر به شكل غيرمستقيم شغل ايجاد كرده‌اند.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در فارس انواع سیمان سفید و خاکستری تیپ‌های مختلف توليد مي‌شود.

همتي با بيان اينكه از نگاه كارشناسان صنعت سيمان به‌عنوان يكي از شاخص‌هاي توسعه‌يافتگي است، رونق فعاليت‌هاي عمراني و ساخت و ساز را عاملي موثر در رفع مشكلات صنايع سيمان و اين امر را موثر در توسعه‌ي مطلوب‌تر كشور دانست.


انتهای پیام