• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دومین باشگاه سلامت جوانان و نوجوانان در شیراز راه‌اندازی شد

دومین باشگاه سلامت جوانان و نوجوانان در منطقه‌ی سعدی شیراز و با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات توانبخشی به آسیب‌دیدگان راه‌اندازی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوشنبه 13 آذر در مراسم بهره‌برداری از دومین باشگاه سلامت جوانان و نوجوانان شیراز گفت: با توجه به اینکه بیماری HIV گروه جوانان و نوجوانان را هدف قرار داده و یک سوم جمعیت را این گروه تشکیل می‌دهند، لذا سیاست‌هایی برای کاهش ایدز در دستور کار است.

همتی راه‌اندازی مراکز سلامت را یکی از راهکارهای مد نظر برای پیشگیری از ابتلا به ایدز با ارتقاء آگاهی‌های فردی و جمعی نسبت به این بیماری و راه‌های انتقال و روش‌های پیشگیری از آن عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برای راه‌اندازی این مرکز 200 میلیون تومان اعتبار صرف شده و در ایجاد آن آموزش و پرورش، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز همکاری کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، نیز با بیان اینکه ما با مشکلات و آسیب های اجتماعی مختلفی روبرو هستیم، تلاش برای جلوگیری از بروز و گسترش این آسیب‌ها را وظیفه‌ی تمام دستگاه‌ها عنوان کرد.

هادی پژوهش‌جهرمی با اشاره به وجود 15 محله‌ی آسیب‌زا به‌‌عنوان کانون مشکلات اجتماعی در شیراز، گفت: برای مقابله با گسترش معضلات اجتماعی، در این محله‌ها مراکزی با همکاری دستگاه‌های مختلف ایجاد و فعال می‌شود.

او حضور 100 هزار تبعه بیگانه مجاز و غیرمجاز در شیراز را یادآور شد و گفت: حضور این افراد در بروز آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار است.

پژوهش ایجاد این مراکز به‌عنوان قرارگاه‌های پیشگیری از بروز و توسعه‌ی آسیب‌های اجتماعی، ما را امیدوار می‌کند که بتوانیم در مقابله با معضلاتی که جامعه را تهدید می‌کند، براساس برنامه عمل کنیم.

معاون سیاسی استانداری فارس با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر در شیراز، گفت: استمرار این حرکت امری ضروری است زیرا اگر این افراد جمع‌آوری نشوند، ایجاد مراکز سلامت هم تاثیرگذاری مطلوبی را نخواهد داشت.


انتهای پیام