• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس کل دادگستری فارس مطرح کرد:

تعیین تکلیف بازداشت شدگان اغتشاشات فارس/
آزادی بخش زیادی از بازداشتی ها

رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به آزادی بخش زیادی از بازداشت شدگان حوادث اخیر در فارس گفت: تمام بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر در استان فارس، تعیین تکلیف شده اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی القاصی مهر ظهر چهارشنبه 20 دی در جمع خبرنگاران بدون ذکر آمار دقیق دستگیر شدگان در حوادث و اغتشاشات اخیر در استان فارس، گفت: در استان فارس بدنبال تجمعات، از روز اول موضوع در جلسات متعدد مطرح شد؛ رویکرد دستگاه قضایی همانگونه که مقام معظم رهبری هم اشاره داشتند، تفاوت قائل شدن بین افراد بازداشت شده بوده است.

او با تصریح اینکه افراد بازداشت شده از ابتدا به دو گروه تقسیم شدند، گفت: یک دسته افرادی بودند که تحت تاثیر فضای مجازی و بعضا از روی کنجکاوی و سادگی وارد این مباحث شده بودند و به نوعی بعضا اغفال شده و حرفی زده یا اقدامی انجام داده بودند.

القاصی گفت: این افراد که بخش زیادی از بازداشت شدگان را شامل می شد، از شب اول به تدریج با گرفتن کفالت و ضمانت جزئی آزاد شدند و بقیه کسانی بودند که به امنیت کشور خدشه وارد کرده و اغتشاشگر و صحنه گردان و به قول مقام معظم رهبری، پادوی سرویس های خارجی یا مدیر کانالی بودند که مردم را به تجمع دعوت می کردند.

او با بیان اینکه برخی از کسانیکه در بازداشت مانده اند، ماموران را مورد ضرب و شتم قرار داده و به اموال پلیس و بیت المال خسارت زده اند، گفت: ما این افراد را از جنس مردم نمی دانیم؛ اینها امنیت مردم را مورد خدشه قرار دادند و دستگاه قضایی در راستای تامین امنیت مردم و صیانت از مردم با آنان قانونی برخورد می کند.

وی با اشاره به تعیین قضات ویژه رسیدگی به این موضوع، گفت: تعداد این افراد کم است؛ اما همگی در زندان بسر می برند و از تمام حقوق قانونی یک زندانی برخوردار هستند؛ این افراد از ابتدا با خانواده خود تماس گرفته و بعضا ملاقات داشته اند.

رییس کل دادگستری استان فارس با تصریح اینکه در این استان، در خصوص اغتشاشات اخیر، هیچ متهم تعیین تکلیف نشده وجود ندارد، گفت: اینکه گفته می شود فلان شخص وضعیت نامشخصی در فارس دارد، صحت ندارد.

او تاکید کرد که در این خصوص به موقع از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.


انتهای پیام