• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3776-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

نهادینه کردن فرهنگ مصرف دارو در کودکان یک اولویت است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نهادینه‌کردن فرهنگ مصرف منطقی دارو خصوصا در گروه‌های سنی پرخطر نظیر کودکان را یک اولویت اصلی این دانشگاه برشمرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، حسین نیک‌نهاد در جشنواره‌ی کودک و مصرف منطقی دارو که در مرودشت برگزار شد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی سال های اخیر با برگزاری این جشنواره در سطح ملی، استانی و شهرستانی، در مسیر منطقی‌ کردن مصرف دارو در کودکان گام برداشته است.

او گفت: در این جشنواره، شبکه‌های بهداشتی درمانی ایده‌های جذاب آموزشی که در قالب بسته‌های آموزشی به کودکان ارائه‌ داده‌اند را به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌کنند؛ آثار ارائه شده شامل نقاشی، شعر، انیمیشن و ... است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این اقدام را گامی به سوی نهادینه سازی فرهنگ پیشگیری از مصرف خودسرانه دارو در نسل های بعدی عنوان و اضافه کرد: اکنون متوسط تعداد دارو در نسخه‌های پزشکان به سه قلم رسیده است؛‌ این میزان در سال های گذشته، بیشتر بود.

رییس آموزش و پرورش مرودشت نیز برگزاری چنین جشنواره‌هایی را گامی در مسیر ارتقاء آگاهی‌های دانش‌آموزان دانست.

مرتضی چراغی گفت: دانش آموزان با حضور فعال در این جشنوراه نشان دادند که متفاوت می‌اندیشند و ما باید به آنان بها داده و از تفکرات آنها بهره ببریم.

رییس شبکه بهداشت و درمان مرودشت نیز از شرکت دانش آموزان هشت مدرسه این شهرستان، در این جشنواره خبر داد.

مسلم فلاحی افزود: با همکاری اداره آموزش و پرورش و اطلاع رسانی لازم، دانش آموزان مقاطع سوم تا پنجم ابتدایی مدارس دخترانه و پسرانه، آثار خود را در زمینه مصرف منطقی دارو، به این جشنواره ارسال کردند.

فلاحی ادامه داد: در مجموع، سیصد اثر شامل نقاشی و کاردستی با این موضوع، به دست ما رسیده است که از این تعداد، 21 اثر، رتبه های برتر را کسب کرده و برگزیدگان امروز مورد تقدیر قرار می گیرند.

این جشنواره با حضور معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسئولان شهرستان مرودشت، سیصد دانش آموز مرودشتی، مربیان بهداشت و مدیران مدارس، همچنین نمایندگانی از شبکه های بهداشت و درنپمان اقلید، کامفیروز، قادرآباد، ارسنجان، سرچهان و آباده طشک، امروز، بیستم دی، در شبکه بهداشت و درمان مرودشت، با اجرای برنامه هایی ویژه کودکان، برگزار شد.


انتهای پیام