• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5674-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:

فارس از قطب‌های صنایع‌غذایی و دارویی کشور است

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان فارس با بيان اينكه فارس یکی از قطب‌های کشاورزی و باغداری کشور است، گفت: استان فارس از مهمترين قطب‌هاي صنايع غذايي و آشاميدني و دارويي كشور است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، احد فتوحی صبح پنجشنبه 21 دی در جشنواره تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس، گفت: از کل واحدهاي فعال در شهرك‌هاي صنعتي استان 350 واحد در بخش صنايع غذايي و آشاميدني و دارويي فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه 20 درصد کل واحدهای بهره‌بردار شهرک‌های صنعتی فارس در بخش صنایع غذایی فعال است، گفت: وجود واحدهای شاخص کشور در زمینه صنایع غذایی و نیز کارخانجات متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در فارس سبب شده این استان از ظرفیت مناسبی برای صادرات برخوردار باشد .

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس با اشاره به مشوق هاي حمايتي براي سرمايه گذاران گفت: امسال برای نخستین بار مشوق‌های ویژه سرمایه گذاری را در قریب ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی درنظر گرفتیم که بین ۶۰ تا ۹۰ درصد مشوق‌ها با شرایطی نظیر کاهش سهم نقدی به ۵ تا ۱۰ درصد و افزایش اقساط تا سقف 48 ماه اختصاص يافته است.

وی با بيان اينكه از 5 خوشه صنعتي فعال در استان فارس، خوشه‌های گلاب و عرقيات گياهي ميمند فارس، رب گوجه و شوريجات و خرماي جنوب در حوزه صنايع غذايي فعال است، گفت: تشكيل خوشه‌ها و كنسرسيوم‌هاي صادراتي نقش مهمي در ارتقاي صادرات و توجه به توليد محصولات كيفي و ايجاد هم افزايي واحدهاي صنعتي داشته است .

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره تخصصی صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس با محوریت تحلیل، عارضه یابی و ارائه راهکارهای توسعه بازار محصولات غذایی، آشامیدنی و دارویی استان با حضور مسئولان استانی و کشوری، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و کارشناسان این حوزه در شیراز برگزار شد.

اين جشنواره توسط انجمن تخصصی صنایع غذایی و دارویی استان فارس با همکاری شركت شهرك‌هاي صنعتي، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی شیراز، اتاق اصناف و خانه صنعت و معدن و تجارت فارس برگزار شد.


انتهای پیام