• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5774-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مديركل راهداري استان فارس:

همکاری و همدلی تاثیرگذاری فعالیت‌ها را به دنبال دارد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس معتقد است که ایجاد و بسط روحیه‌ی همکاری، همدلی و تعامل و پرهیز از اعمال سلیقه‌ی شخصی در امور اجرایی و اداری، بسترساز تاثیرگذاری فعالیت‌ها در تمام حوزه‌ها محسوب می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، علی‌رضا سیاهپور در حاشیه‌ی بهره‌برداری از ساختمان جدید کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای کالا در استان فارس، گفت: اعمال سلیقه‌ی شخصی آفتی است که همه‌ی امور بزرگ اداری و اجرایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد .

او با اشاره به اهمیت عملکرد شورایی، گفت: تلاش برای معرفی ظرفیت و توانمندی‌های حمل و نقل جاده‌ای کالا در فارس، شناسایی  موانع، مشکلات و معضلات در ارایه خدمات مطلوب و استفاده از پتانسیل‌های موجود از اولویت‌های مد نظر شورای حمل و نقل جاده‌ای استان بوده است .

سیاهپور با اشاره به اهمیت تطبیق اهداف توسعه پایدار و برنامه ششم توسعه با رویکرد جدی به تحقق روند برنامه‌ها و اهداف اقتصاد مقاومتی، گفت: بخش حمل و نقل جاده‌ای فارس یک شریان اساسی و تاثیر گذار اقتصادی است و باید در بحث رقابت سازنده با دیگر شیوه‌های جا به جایی کالا، نسبت به بازنگری و ارتقاء سطح کیفیت خدمات و ایجاد زمینه‌های مناسب حمل بار ایمن و به موقع، برنامه‌ریزی و اقدام کند .

برنامه ریزی و نظارت مؤثر از سوی تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای کالای استان فارس در مباحثی همچون فرار بار و فضای رقابت‌های ناسالم، ایجاد کنترل دروازه‌ای، ساماندهی اوزان بار (اضافه تناژ)، مشکلات ناشی از فرسودگی ناوگان و متناسب نبودن عرضه و تقاضا با ناوگان موجود، وجود پدیده خود مالکی و شفاف سازی در پرداخت حق سهم (کمیسیون) دولت در اهم فعالیت‌های شرکت‌های تحت پوشش از نظر مدیرکل راهداری و حمل و نقل فارس به‌عنوان اولویت اصلی باید مد نظر فعالان و برنامه‌ریزان این بخش قرار گیرد .

سیاهپور گفت: استان فارس بیش از 54 هزار راننده حرفه‌ای، بیش از 37 هزار دستگاه انواع وسیله‌ی نقلیه باری و 242 شرکت حمل و نقل جاده‌ای کالا با توان جابه جایی سالانه بیش از 21 میلیون تن کالا از استان‌های تاثیرگذار و پیشرو در این حوزه به شمار می‌رود .


انتهای پیام