• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5974-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

شهر صدرا می‌تواند برند شهرهای جدید ایران باشد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، معتقد است که شهر صدرا با توجه به پتانسیل‌هایش می‌تواند برند شهرهای جدید ایران باشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حبیب‌الله طاهرخانی پنجشنبه در نشست پایش شهرهای جدید کشور که به میزبانی شهر صدرا برگزار شد، گفت: شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در راستای شناخت و تحلیل مسائل، مشکلات و اولویت های شهرهای جدید کشور و کمک به دید دقیق تر به مسائل و اتخاذ تصمیمات صحیح تر سلسله جلسات پایش را در این شهرها در دستور کار قرار داده است .

وی خاطرنشان کرد: شهر صدرا دوازدهمین شهری است که به این منظور و در راستای نظارت و پایش مستمر، هدفمند و منظم مورد بازبینی و تحلیل قرار می گیرد .

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به بازدید از پروژه مسکن مهر بناسازان رمضان گفت: این پروژه یکی از منشأهای انتقاد از مجموعه عمران صدرا بود که به همت و تصمیم صحیح هیأت مدیره جدید روند اجرای آن که به مدت یکسال به دلایل متعدد متوقف مانده بود، بار دیگر آغاز گردیده و امید است با توجه به اینکه اصل کار طی شده است با نظارت و دقت مستمر به زودی به بهره برداری برسد .

طاهرخانی با اشاره به اهمیت شهر جدید صدرا در بین شهرهای جدید کشور اضافه کرد: این شهر جدید ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و با برنامه ریزی و اقدام مناسب می تواند به برند شهرهای جدید تبدیل شود و اعتبار ما باشد .

وی همچنین درخصوص همکاری مجموعه عمران با شهرداری گفت: همکاری مابین شرکت عمران، شهرداری و شورای شهر مورد تاکید ستاد مجموعه شهرهای جدید است و خوشبختانه شهرداری و شورای شهر صدرا با التزام به اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی در اداره شهر، حداکثر مساعدت را با مجموعه عمران این شهر دارند.

 معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شهرداری توانمند به ما کمک می کند که به اهداف و سیاست های ایجاد شهرهای جدید دست یابیم .  

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین فعالیت های فرهنگی و مذهبی را از اولویت های مجموعه عمران در شهرهای جدید دانست و اضافه کرد: شهر صدرا در برخی مسائل فرهنگی از کمبودهای جدی رنج می برد که در این جلسه سعی می شود بند بند این مسائل بررسی شده و نتیجه آن را ساکنین شهر صدرا در آینده نزدیک به عینه ببینند .

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس و عضو هیئت مدیره شرکت عمران صدرا نیز در این جلسه از شهر صدرا به عنوان شهر جدید موفق یاد کرد.

یدالله رحمانی افزود: شهر صدرا از لحاظ جمعیت پذیری و اجرای برنامه های توسعه از شهرهای جدید موفق کشور است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز گفت: شرکت عمران صدرا درصدد است با بررسی سرفصل های موردنظر درخصوص وصول مطالبات معوق، انجام تکالیف مجمع و بندهای حسابرسی به نتایج مفیدتری برسد .

خلیل حاجی پور خاطرنشان کرد: ادامه روند كيفيت بخشي به زندگي مردم در شهر صدرا، حمايت ويژه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید ایران را مي طلبد.

حاجي پور اضافه كرد: صدرا بدليل مزيت هايي كه دارد از محدود شهرهاي جديدي است که در پروژه‌ی مسکن مهر نه تنها واحد خالی ندارد بلکه هشت هزار متقاضی مازاد نیز در این بخش دارد.

او خاطرنشان کرد که به دلیل کمبود زمین و محدودیت امکانات بانکی، امکان پاسخگویی به متقاضیان وجود ندارد، گفت: شهرداری و شورای شهر صدرا هماهنگی و همسویی خود با مجموعه مدیریت شهر صدرا را در عمل ثابت کرده است .

حاجی پور به جلسات هفتگی مستمر با شهرداری صدرا اشاره کرد و افزود: عمران صدرا حداکثر ظرفیت خود را در همکاری و مساعدت با شهرداری این شهر باتوجه به قابلیت هایی که در دستور کار دارد بکار می گیرد .

حجت‌الاسلام حسین‌نژادیان امام جمعه شهر صدرا نیز طی سخنانی به ارائه مطالباتی نظیر دفتر اداري امام جمعه، ساخت مصلی و مجموعه فرهنگی و همچنین گسترش فضاهای آموزشی پرداخت .


انتهای پیام