• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1380-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي فارس:

جشن نوروزانه در 10 محله‌ی حاشیه‌ی شیراز اجرا شد

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: در 10 محله‌ی حاشیه‌نشین شیراز برنامه‌های فرهنگی با رویکرد افزایش نشاط اجتماعی با عنوان جشن نوروزانه اجرا شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی امور اجتماعی استانداری فارس، بتول معلم اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد نشاط اجتماعی را در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی سازمان‌ها، اداره‌ها و نهادها برای کاهش و کنترل آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی ارزیابی کرد.

او بابیان اینکه برنامه‌های مد نظر با همکاری شهرداری شیراز اجرایی شده است، مهمترين هدف برگزاري جشن نوروزانه در محلات ده گانه شيراز را افزايش سرمايه اجتماعي در این محله‌ها عنوان کرد.

او گفت: ایجاد حس تشخّص و عزت نفس، برقراری عدالت اجتماعی و کاهش حس تبعیض در تخصیص امکانات فراغتی نوروز و در نهایت ایجاد صمیمیت اجتماعی و اعتماد نهادی بین مردم این مناطق و مسئولان برای اجرایی شدن هر چه بهتر برنامه هاي کلان  در سال 97 است.

معلم توضیح داد:  جشن‌ها در محله‌های ترکان و قلعه نو، گردخون و شرغان، شریف آباد، ابونصر، نصرآباد، پودنک قدیم، سعدی، سهل‌آباد، وزیر آباد و مهدی آباد متناسب با بستر اجتماعی و بافت قومی و خرده فرهنگ‌های حاکم بر محلات و تدارک دیده و اجرا شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس گفت: این برنامه شامل برنامه‌های هنری متنوع مانند سیاه بازی، انواع موسیقی متناسب با قومیت هر منطقه، طنز اجتماعی، مسابقه اجتماعی،  استندآپ کمدی و مانند آن برگزار شده و می‌شود.


انتهای پیام