• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1980-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بزرگداشت سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع) در شیراز

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) گفت: به مناسبت 17 رجب سالروز بزرگداشت شهادت سید السادات الاعاظم حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام)، سومین حرم اهل بیت علیهم السلام، غرق عزا و ماتم است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام)، حجت‌الاسلام سلامی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع)، ویژه برنامه های حرم مطهر در این مناسبت را تشریح کرد.

او با اشاره به اهتزاز پرچم عزا بر گنبد حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) گفت: امروز 15 فروردین ماه، همزمان با 17 رجب سالروز شهادت حضرت شاهچراغ علیه السلام، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، مداحان اهل بیت علیهم السلام در رثای شهادت فرزند بزرگوار امام موسی الکاظم علیه السلام، مرثیه سرایی می کنند و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء مراسم خطبه خوانی و لاله گردانی خدام حرم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس بیان کرد: پنجشنبه 16 فروردین ماه از ساعت 7 صبح، زیارت عاشورا در حرم مطهر حضرت سیدمیرمحمدبن موسی الکاظم علیه السلام قرائت خواهد شد و در ادامه از ساعت 16:45  تا 17:45 مراسم آئینی توسل به قرآن و اهل بیت علیهم السلام در صحن مطهر و شبستان امام خمینی(ره) برگزار می شود.

به گفته‌ی این مقام مسئول، تعزیه خوانی شهادت حضرت شاهچراغ(ع) از ساعت 18 الی19 در صحن حضرت معصومه (س) برگزار می شود و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی پیرامون فضایل و مناقب امین ولایت، به ایراد سخن می پردازد و در ادامه حاج عباس حیدرزاده در رثای شهادت برادر بزرگوار امام رضا علیه السلام، مرثیه سرایی می کند.

سلامی، گفت: برگزاری ویژه برنامه کودک و نوجوان در بوستان کودک (اجرای تئاتر سایه حضرت شاهچراغ علیه السلام) از ساعت 17:30 الی 19 و حزب خوانی قرآن کریم هدیه به حضرت شاهچراغ علیه السلام از ساعت 17 تا 19، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

معاون فرهنگی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) اضافه کرد: پخت و توزیع آش صلواتی در صحن مطهر از ساعت 21 روز چهارشنبه و برپایی ایستگاه صلواتی در محدوده اطراف حرم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و احیای شب های جمعه ماه رجب در رواق دارالعباده از دیگر برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت است.

سلامی خاطرنشان کرد که روز جمعه 18 فروردین نیز از ساعت 6:30 صبح مراسم قرائت دعای ندبه و سخنرانی حجت الاسلام چوگانی برگزار می‌شود.


انتهای پیام